Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most ez hogy működik (dugulás,...

Most ez hogy működik (dugulás, felső szomszéd társasházban)?

Figyelt kérdés

3 emeletes bérházban lakunk a másodikon(szóval a felettünk lakók laknak a legmagasabban). Most átcsengettek,hogy náluk dugulás van és utalt rá, hogy biztos miattunk, mert hallja, hogy sokszor csak kicsit engedjuk meg a wc-t - szóval nem húzzuk le eléggé. Ketten lakunk, a férjem ha pisil nem használ wc papírt, én is sokszor papír nélkül és olyankor csak kicsit húzzuk le - azt minek sokáig engedni? Ha nagydolgozunk, akkor persze lenyomatjuk teljesen (én amúgy is vagy 3-4 naponta szoktam (genetika vagy mi), párom is napi egyszer reggel). De most álljak le magyarázkodni?

Na de a kérdés, hogy mi tehetünk arról, hogy náluk dugulás van? Nálunk semmi nincs, még most a szag sem jön fel (ritkán feljön a büdös, de olyankor sincs dugulás - olyan 3-szor kellett pumpálni mióta itt lakunk 4 éve, de az sem volt vészes egyszer sem). Most ránk akarják fogni, hogy miattunk van náluk dugulás? (Mert hogy ők hallják, hogy sokszor csak kicsit húzzuk meg a wc-t...) Szerintem akkor nálunk is gebasz lenne vagy legalábbis észlelnénk, hogy valami nincs rendben, nem? Simán lemegy a víz, semmi változás nincs.



2021. szept. 25. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha nálatok lenne dugulás, az titeket is érintene. Szerintem hiába is mondanál bármit, nem értené . Hajtsd el.
2021. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

ezeknek a felső szomszédoknak a fejében olyan sötétség van, mint a vakond nadrágjában a belső zsebben. Ezt be ne vegyétek..valamiért meg akarnak szívatni titeket.


Az várható, hogy bosszúból leáztatnak. Az lesz még csak kemény küzdelem. Nincs a végtelen butaságra, és gonoszságra megoldás.

2021. szept. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Épületgépész vagyok, ilyen dugulás nincs. A felső szomszédnál van a dugulás, ő ezt jól tudja. Azt is sejti, hogy e miatt le fog áztatni, ezért támad.

Így megelőzi a vitát.

2021. szept. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen bosszúhadjárat :s

Egyébként eddig nem volt semmi ilyen rossz tapasztalat (max annyi, hogy az erélyünkre sokszor beesnek a néha tetves növényrészei(levelek ágak vmi bokros virágjáról), amiket csak ledobál... de nem is szóltunk érte, mert nem akarok háborút).

Mondta, hogy még majd az első emeletre is beszól, csak még nem érkeztek haza az ott lakók (gondolom mobilon zaklatta már őket) - ez olyan este fél9 körül volt, azóta nem háborgattak. Legalul üzlet van.

2021. szept. 25. 22:29
 5/16 A kérdező kommentje:
Behívtam egyébként és mutattam neki, hogy nekünk szépen megy a lehúzás. Most akkor készítsek videót a lehúzásról, hogy legyen bizonyítékom? Vagy mire számítsak ilyenkor?
2021. szept. 25. 22:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi bizonyíték. Sehol nem veszik be, hogy alul lakótól lenne fent dugulás.
2021. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Megnyugodtam :) (egyedül vagyok most itthon pár napig, féltem, hogy gondban leszek).
2021. szept. 25. 23:04
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Társasházba a saját csőszakasz a felszálló-függőleges leágazása ( abból leágazó vízszintes) A függőleges közös.

Tehát az ő vízszintes águk dugul. Mivel a tiétek, ettől 3m-rrel lejebb van, ne foglalkozz vele. Csak észnélküli kötözködők.

A szennyvíz lefele megy.

Ha felétek lenne dugulás, vagy miattatok dugul a függőleges, akkor nálatok nem menne le a víz.

2021. szept. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mivel a víz lefelé folyik, és nálatok lemegy, ti felfelé biztos nem tömíthettétek el.
2021. szept. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Off:

Nőként nem használsz wc papírt pisilésre?

2021. szept. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!