Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesten európai viszonylatb...

Budapesten európai viszonylatban mekkora a probléma a szeméttel?

Figyelt kérdés

Nekem sokszor úgy tűnik, hogy nagyon szemetes a város, már a belváros is, egy-egy külsőbb kerületről nem is beszélve.

Más nyugati vagy keleti nagyvárosokban ez mennyire tűnik fel? London vagy Párizs milyen ilyen szempontból? Tudom, hogy Japán nagyon tiszta, de inkább az európaiakhoz hasonlítanám most.



2021. szept. 26. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten szerintem nem konkrétan a szemét a probléma, mert nem szemetesebb, mint egy másik hasonló méretű város. Sőt, én úgy tapasztaltam, hogy nyugaton az utcákon általában több a szemét, ami szerintem annak köszönhető, hogy sokkal nagyobb az emberek fogyasztása, meg úgy általában az utcai élet nyüzsgőbb, mint Magyarországon. Most épp egy 500 ezres német városban vagyok, itt a belvárosban hétvégente akkora élet van, hogy a kétmilliós Budapest csendes kisvárosnak tűnik mellette. Rengeteg az elviteles gyorsétterem, a kajáldás bódék, kávézók, stb. Így nem csoda, hogy több szemét termelődik, és sajnos nem mind kerül a szemetesbe.


Sokkal nagyobb gond Budapesten a mindenhol jelen lévő dzsuva a járdákon, megállókban, épületeken. Húgyfoltok (emberi vagy állati eredetű), ürülékek (szintén emberi vagy állati eredetű), galambpiszok, mosószeres víz szétlocsolva, hányás, stb., amiket kerülgetni kell. Ezek nyugaton kevésbé jellemzőek azért.

2021. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
London szerintem kifejezetten koszos. Párizsban is vannak koszos részek. De szerintem egy nagyvárosban mindig vannak olyan részek ahol tele van az utca szeméttel. Németországban és Ausztriában szoktam csodálkozni, hogy általában milyen rend és tisztaság van. Szerintem mindenhol lenne mit javítani, elsősorban az embereknek kéne változniuk akik szemetelnek. Magyarországon szerintem vidéki megyeszékhelyeken meglepő tisztaság van, Szeged ilyen szempontból is nagyon szép.
2021. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Párizshoz és Londonhoz (vagy Nápolyhoz) képest Budapest teljesen patika tisztaságú. Nekem pl. Kijev volt nagyon megdöbbentő, hogy egy cigicsikket nem láttam eldobva, minden reggel jártak is az utcaseprők.

Zürich, Stockholm nagyon tiszta volt, mikor arra jártam. De ezek változhatnak, pl. Madrid 10 éve még tök tiszta volt, most már egy csövestelep az egész.

2021. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Párizs jóval mocskosabb volt. Róma és Barcelona kb ugyanaz mint Bp.

Helsinki és Oslo patika tisztaságú.

2021. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Az európai nagyvárosok közül a szemetesebbek közé tartozik.
2021. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Idén nyáron jártam Rómában és Barcelonában is, mindkettőt koszosabbnak láttam átlagban, mint Budapestet.


Mi szerintem tök átlagosak vagyunk Prága, Lisszabon, Milánó szintjén, de a látványosan tiszta városok (Bécs, Ljubljana, Koppenhága, Oslo) mögött.


De az átlag mindenkinek relatív, egy svájci nyilván külföldön mindenhol szörnyülködik. A spanyoloknál meg rendszer van erre: éjszaka a köztereken lévő bulik miatt elképesztő az eldobált szemét mennyisége, de a minden reggel érkező utcaserprőhad ezt 6-8 óra környékén felszámolja. Utána estig gyönyörű minden.

2021. szept. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
60%
Ilyen germán helyekhez meg felesleges hasonlítgatni, inkább legyen pár eldobált csikk, mint hogy egy olyan pusztulat unalmas helyen kelljen élnem, mint Bécs vagy Zürich.
2021. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!