Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valóban káros az újrahasznosít...

Valóban káros az újrahasznosított wc papír?

Figyelt kérdés

Nemrég megörültem, hogy a helyi lidlbe láttam ilyent és meg is vettem. Gondoltam, hogy de jó, hisz mégiscsak környezetbarátabb megoldás, és az ürülékemnek amúgy is mindegy, hogy fehér vagy szürke papírral törlődik ki.

Azonban ráleltem erre a cikkre:


[link]


Szerintetek tényleg veszélyes az újrahasznosított papírból készült toalettpapír?



2021. okt. 1. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez úgy, ahogy van, hülyeség!
2021. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
92%
Nagyon elborult ez a cikkíró.
2021. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A nem újrahasznosított is tartalmaz használt papírt, csak kevesebb mértékben. Az újrahasznosított az, ami nagyrészt régi felhasználásával készült. De az a "nyomokban megtalálható" valami, amiröl a cikkben írnak, nem több, mint az egyéb papírtermékekben.

Másrészt meg a WC-papír jóformán alig éreintkezik a böröddel, szóval ha netán lenne valami mérhetö mennyiség, akkor sem lenne lehetösége bekerülni a szervezetedbe.

Ez tpikus rémhírterjesztö cikk, a célja egyedül az, hoyg minél több pénzt szerezzen azzal, ha elolvassa valaki.

2021. okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Pontosítsuk a kérdés leírását: újrahasznosított papirból készült wc papirról van szó és nem a wc papir van újrahasznosítva !

A kérdésre csak annyit tudok válaszolni,hogy egyszer vettem a PennyMarketben ilyen újrahasznosított papirból készült wc papirt, gondolva, tapasztaljuk ki mennyire járulhatunk hozzá a kisebb környezetszennyezéshet. Hát soha többet ! A papir mállott a kezemben, mielőtt hozzáért volna a megfelelő helyhez, így aztán két rétegben kellett használni, azaz legalább kétszer annyi kellett belőle, mint a nem újrahasznosított papirból készült esetében, miközben az ára több volt, mint a nem újrahasznosítottból készültnek a fele, tehát pénzügyileg jóval drágábbnak bizonyult.

2021. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-es: Valóban rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de nem hiszem, hogy egy tapasztalat által reális véleményt tudnál fogalmazni egy igazából bármiről is. Ráadásul nem is a kérdésre válaszoltál, hanem tapasztalatot osztottál meg.

Függetlenül ettől csak annyit tudok mondani a válaszodra, hogy nem minden újrahasznosított papírból készült wc papír rossz. Gyerekként csak ilyen használtunk a szüleimmel (részt vettünk egy olyan programba, hogy papírhulladékért cserébe wc papírt adnak, ekkor még sehol sem volt az újrahasznosító kuka) de akkor még nem tudtam volna utánanézni, hogy jó-e vagy sem.

Azok a budipapirok pedig épp hogy túl kemények voltak, nemhogy kézben mállottak szét. A jelenlegi Lidl-ös is két rétegű és jól funkcionál.

Valójában egyébként csak az ökológiai lábnyom mértékére akartam rákeresni ennek kapcsán és úgy találtam meg a fent említett cikket.

2021. okt. 1. 11:57
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Ha már papírmentes wc, akkor inkább egy bidét szereznék. Ez eléggé gusztustalan, ami a cikkben van, pedig nem vagyok prűd ilyen téren, pl. újrahasználható menstruációs eszközöket használok meg minden, de ez még nekem is sok lenne. :D

De egy bidé nem nagy költség, és higiénikus.

2021. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Ennyi erővel, a bidé meg a vizet pazarolja.
2021. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

#7

A papírgyártáshoz és a textilgyártáshoz is kell víz. Tehát vizet mindenféleképpen használsz. Ezen csak úgy tudsz segíteni, ha SEMMIT nem csinálsz székelés után, nem tisztítod semmivel. :D

2021. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

4-es: szerintem kifogtál valami vacak gyártmányt. Én több mnt 25 éve csak újrahasznosított WC-papírt veszek, de semmivel sem rosszabb minöség, mint az "újból" készült, amit a testvérem használ. Nálam eszében sincs szétmállani, söt, kifejezetten stabil.

Nem azt mondom, hogy nincs rossz, vagy hogy te nem futhattál bele ilyenbe, de a legtöbb nem ilyen.

2021. okt. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Gondolkozz: a csapból mi folyik? Szűrt, úgymond "újrahasznosított" víz, nem? Azt iszod, azzal főzöl, azzal locsolod a növényeid, stb, stb. Ugyan olyan a WC papír is. Ezt teljes mértékben vegyi úton fertőtlenítil, szűrik, stb.
2021. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!