Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elleptek a csótányok. Mit...

Elleptek a csótányok. Mit tehetnék ellenük?

Figyelt kérdés
Nem rég költöztünk albérletebe, panel lakásba. Féltem a bogaraktól, meg a rágcsálóktól, hogy esetleg lesznek, de kellemesen csalódtam, nem voltak. Azán egy nap, jöttek a csótánirtók (közös költségből fizeti őket a ház, és minden lakáson végigmentek), befújtak a szerükkel a vizes blokkoknál néhányszor, és azóta egyre gyakrabban vannak csótányok. Ehhez hozzátenném, hogy mivel kicsi gyermekem van, egész nap itthon vagyok, és tisztán is tartom az otthonom. Adok magamra ezen a téren is, meg persze a gyermek miatt is muszály takaritani. :)) Viszont pont miatta nem fújhatok össze-vissza mindent külömbféle szerekkel. A férjem szerint csak most jönnek elő, mert meg lettek zavarva, és ez elmúlik, de ez akkor is undoritó.
2010. szept. 2. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg eddig a vizes blokkoknál bújtak meg, de mivel ott irtották őket, átmenekültek a lakás többi részébe. Normális csótányirtáskor az egész lakásban irtanak, nem csak a vizesblokkoknál. Hívjatok másik céget!
2010. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te is irtsd, amelyiket tudod. Sajnos ők is a tisztaságot szeretik, így nyilván vonzó számukra a lakásod. És tényleg keressetek másik céget. Nálunk ilyen géllel irtottak, és nem is jött elő azóta se egy csótány sem.
2010. szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is zselével írtják a csótányokat 3 havonta, alkalmanként 1800 Ft.

Először a mi lakásunkban sem voltak csótányok, aztán egy nagyon durva család költözött fölénk, nem takarítanak semmit, állítólag halomban áll a lakásukban a szemét, csúnyán is beszélnek egymással, éjszaka is, nagyon durva. És egyszercsak elkezdtek tőlük lemászni hozzánk a csótányok... Nagyon durva, pedig én is mindig mindent vastagon domestossal takarítok. Aki jött hozzánk rovart írtani, az is mondta, hogy olyan undorító lakást még nem látott, és hogy mennyire gusztustalan, pedig ő ebből él, de ez akkor is durva. Szóval én is hiába takarítok, ha egy bunkó igénytelen család van a házban.

Írtás után mindig előjönnek a csótányok, de azok már általában mérgezettek, nem élnek utána sokáig. 2-3 napig még szoktak mászkálni a lakásban a bogarak, de aztán szerencsére eltűnnek. Mi Raid-et is használunk, illetve előtte vettünk ilyen kis csótánycsapdákat, kartonból kell összehajtogatni, van benne csali a csótányoknak, és ragasztós az alja. Belemászik a csótány a kajáért, de kijönni már nem tud belőle. Ezzel is sokat meg lehet fogni, baba mellett szerintem ez praktikus, nem lélegzi be a kicsi, csak persze olyan helyre kell tenni, ahol nem fér hozzá. (Nálunk volt a konyhaszekrény tetején, a szemetes mellett, a fürdőben a mosdószekrény alatt, a mosógép mögött...)

2010. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
mivel csótány majdnem mindent kibr ezért marad a jó öreg légycsapó
2010. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én eddig tapostam őket. 1 hete volt az "irtás" , azóta jöttek elő. Nem jöttek be sehova, csak a vizesblokkoknál spricceltek, ide-oda. Néztem is érdekesen,Mert én is úgy gondoltam, hogy mindenhol kellene irtaniuk, de nem tették. Melyik céget tudnátok ajánlani?
2010. szept. 2. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!