Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Félek a konvektortól, de...

Félek a konvektortól, de nincs pénzem megnézetni. Lehet baj?

Figyelt kérdés

Kb 10 éves konvektor van a lakásban. Nagyszülőké a lakás, csak ők már másik lakásban laknak, így beköltözhettem - de ismerem őket, biztos soha nem nézették szerelővel beszerelés után. Mikor beköltöztem pont akkor volt valami nagy ellenőrzés és megmérték a gázszintet egy mérővel a konvektoroknál is, és minden rendben volt.

Már ez lesz a negyedik telem a lakásban, eddig fel sem merült bennem, hogy szerelővel meg kéne nézetni/tisztíttatni bekapcsolás előtt - én csak felnyitom és egy ronggyal megpróbálom portalanítani, de nem nyúlok a kábelekhez vagy mikhez. De most valahol olvastam és nagyon megijedtem tőle. Eddig nem volt semmi probléma vele, de most nem merem bekapcsolni, pedig már fázok. Viszont nincs pénzem most szerelőt hívni sem sajnos, éppen munkát keresek :( .

Mennyi az esélye annak, hogy baj lesz ha bekapcsolom? Azt hiszem, hogy Fég parapetes gázkonvektor a neve. Bocsánat, ha nagyon béna a leírásom, de nem értek a szereléshez/konvektorhoz stb csak be és ki kapcsolni tudom.



2021. okt. 13. 19:08
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

Semmi baj nem lesz. Tudod ány meg hány olyan gázkészülék van az országban, amit már 15-20 éve használnak úgy hogy nem is látta szerelő?

Azért ha lesz pénzed, nézesd meg. De ha nincs rá panaszod, nincs gázszag, nincs füst, nincs se túl meleg, se túl hideg, akkor használd nyugodtan.

2021. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, be is kapcsoltam. Most annyi egyelőre, hogy kék és narancssárga a láng. Ilyen furán villog a színe? De ha jól emlékszem eddig is ilyen volt, csak tényleg beparáztam már.
2021. okt. 13. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Honeywell szénmonoxid érzékelőt, ha NEM parapetes, akkor az riaszt helytelen égés esetén. A gázszivárgást meg orral is megérzed.
2021. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom ez parapetes (ablak alatt van és van kivezetője a falon keresztül). A fürdőszobában volt régen kéményes, de az már le lett szerelve.
2021. okt. 13. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Semmi bajod nem lesz. Nekunk is ilyen van. Nem nezetjuk mi se. Ezek a regi cuccok sokaig birjak. Ki ne csereltesd!!!


A csaladtagom az uj sanier duval gazkombicirkohoz minden evben 2x25 ezerert hivja a szerelot,mert leall a beleepitett kis hibajelzo miatt.

Nem is ertem,h a cirkot miert tartjak gazdasagosnak. Lehuzas.

2021. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gázszivárgástól kell csak félned, de annak erős szaga van.
2021. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Azért ha lesz pénzem tényleg megnézetem legalább.
2021. okt. 13. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!