Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes CO riasztót venni oda?

Érdemes CO riasztót venni oda?

Figyelt kérdés

Kondenzációs gázkazánunk van, külön kazánházban. Én úgy gondolom, hogy a lakótérben így biztos nem alakulhat ki szén-monoxid mérgezés, de a kazánházban attól még igen. Kérdésem, hogy jól gondolom-e, vagy ez a veszély is csak akkor állna fenn, ha vegyestüzelésű lenne a kazán?


Ha hülyeséget kérdezek, akkor bocsi, de nem értem az ilyen kazánok működési elvét.



2021. okt. 26. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nyílt égésterű készülékekhez kötelező , ha a te gázkazánod ilyen akkor érdemes
2021. okt. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
81%
Biztos hogy zárt tehát szükségtelen a jelző.
2021. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
A kondenzációs gázkazán zárt égésterű, nem tud a kazánházban kijönni semmilyen égéstermék belőle. Teljesen felesleges szénmonoxid riasztót venni.
2021. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Majatom ***** válasza:
100%
Nekünk volt/van co riasztónk, és volt is riasztás, mint utóbb kiderült a gáztűzhely okozta. Kemény 12.000 Ft volt a riasztó, szerintem ennyit megér, még akkor is, ha esély sincs a co-ra.
2021. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Olcsóbb mint a temetés.
2021. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem az ár miatt kérdeztem, hanem hogy van-e értelme. Nekünk nincs kéményünk a házban, márpedig úgy tudom, az tud "eldugulni" és az okozza elsősorban.
2021. okt. 29. 08:59
 7/7 Majatom ***** válasza:
100%
Nekünk sem a kéménnyel volt gond, hanem a gáztűzhellyel. De mivel amúgy is felújítást terveztünk, le lett cserélve elektromos sütőre és főzőlapra. Nem tudom, ti mivel főztök, ezért írtam példaként a mi esetünket.
2021. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!