Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán is le...

Vegyestüzelésű kazán is le szabályozza magát?

Figyelt kérdés
Világ életemben gázcirkó fűtéses házban éltem, de most költözöm, s a kiszemelt ház vegyestüzelésű kazános, gravitációs keringésű, radiátorokkal, vastag csövekkel. A radiátorokon golyóscsapok vannak, a kazánon huzatszabályzó. Na mármost, ha az egyik szobában lezárom az egyik radiátort, akkor erre a huzatszabályzó is reagál, s visszavesz a kazán teljesítményéből? Bocsi, lehet én gondolom túl, de sose volt fával dolgom.
2021. nov. 2. 02:13
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem. A huzatszabályzót összehangolod a kazánon lévő hőmérővel. Van egy lánc a huzat szabályzón azzal. Tegyük fel 50 fokos vizet akarsz 50nre állítod a szabályzót. Ha a hőmérő 50 et mutat a szabályzónak zárni kell a kis ablakot a kazán ajtón. Ha nem zár vagy előbb zár a láncal tudod beállítani. Így a kívánt hőfokon fűt. A radiátor csapnak ehez nincs köze
2021. nov. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor történik valami változás a kazánban, ha lezárok egy radiátort?
2021. nov. 2. 03:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmi. Radiátor szelephez semmi köze.

A huzatszabályzó nem egyből zár, hanem fokozatosan.

2021. nov. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Fentebb írtam a radiátornak nincs köze a kazánhoz.
2021. nov. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Végülis áttételesen van hozzá köze, mert ha az elzárt radiátor miatt kevesebb hőt veszel ki a vízből, melegebb lesz a visszatérő ág, tehát a kazánnak vissza kell venni a teljesítményébőo, hogy tartsa a beállított előremenő hőfokot.
2021. nov. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben automata huzatszabályzó van a kazánon (mint nálam is) az egy adott vízhőfokot igyekszik tartani a kazánban. Nekem 50 fokra van beállítva, mikor ezt eléri, akkor már csak egy kis résnyire van nyitva. Ha elkezd hülni a víz, akkor meg fokozatmentesen kinyit. Ő azzal nem fogalkozik, hogy te hogy állogatod a radiátoraidat, annyit veszel max észre, hogy kevesebb radiátorral többet lesz (majdnem) zárva a huzatszabályzó és ritkábban kell tenned a tűzre.
2021. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen nekem is volt huzatszabályzóm, azt hittem tök normális hogy minden évben 3 vödör kormot-kátrányt kaparok ki a kéményből. Aztán bekerült egy puffer tartály és hirtelen alig fél vödörre csökkent a kéménypucolás.

Mellesleg azóta nincs este szauna, reggel meg vacogás. 22 fokon lekapcsol a szivattyú, a tartályba megy onnantól a meleg, amivel aztán reggel még tudok fűteni. Este kell csak begyújtani, max teljesítményen megy a kazán 1-2-3 órát attól függ milyen hideg van. Nagyon kényelmes. A kémény alig füstöl, bezzeg amikor lezárt a huzatszabályzó! Saját udvaromon nem tudtam megmaradni, már vártam mikor jelentenek fel a szomszédok.

2021. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#7 Ez igaz. Nagyon jó a puffer. De ez már egy más téma. Legtöbb helyen még nincs beépítve
2021. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!