Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha kiderült,...

Mi van akkor, ha kiderült, hogy fél éve kijelentettek az állandó lakcimemről, de én nem tudtam, ezért nem csinaltattam új lakcímkártyát?

Figyelt kérdés

Ezért jár valami büntetés?

Nem tartom a kapcsolatot a családdal, egyedül élek 5 éve, a tartózkodási és az állandó címem van a kártyán. Csak elvileg az állandó már nem is létezik. Ilyenkor csak bemegyek és csináltatok egy új kártyát és ennyi?


2021. nov. 4. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Kényszerkijelentettek? Annyira se tartod a kapcsolatot, hogy legalább rákérdezz? Most saját tulajdonban laksz?
2021. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg?

Honnan tudod, hogy kijelentettek az állandó lakcímedről?

2021. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen jogosan jelentettek ki az ingatlanból kényszerkijelentővel, ha életvitelszerűen nem tartózkodsz ott!

Ráadásul ez nem is egyszerű dolog, legalább 2 szomszédnak tanúsítania kellett.

Oda már nem jelentkezhetsz vissza, csak ha visszaköltözöl.

Jelentkezz be állandóra oda, ahol ténylegesen laksz, vagy kérj valamelyik önkormányzatnál településszintű lakcímet, ahogy más hajléktalanok is teszik.

2021. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak, hogy eladták a házat...most albérletben vagyok, és csak egy tartózkodási címem van ezek szerint ami el, az állandó címem már csak a kártyámon szerepel.
2021. nov. 4. 12:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Albérletbe nem lehet állandóra bejelentkezni, max ha a tulaj bejelent, ami valljuk be elég ritka, hogy ezt vállalja egy bérbeadó...
2021. nov. 4. 12:41
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg a kényszerkijelentés előtt meg kellett volna keressen a hatóság, hiszen fellelhető vagy a tartózkodási címed alapján.

Hogy miért nem tették, passz!

2021. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De most lényegében senki nem válaszolt a kérdésemre, hogy akkor ezért jár e valami büntetés, ha ennyi idővel később csináltatok új kártyát...
2021. nov. 4. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

#7

Mire büntessenek, ha nem is tudtál róla?

Ezért írtam a 6-os válaszomban, hogy értesíteni kellett volna téged a kijelentésről.

Egyébként nyugi, a fél világ máshol lakik, a kutya nem foglalkozik vele!

Csak neked kényelmetlen hivatalos ügyek, orvos, gyerek iskola-óvoda intézésénél.

2021. nov. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az értesítés annyit jelent, hogy küldenek egy levelet az adott címre, és ha az illető nem tudja átvenni, mert nem lakik ott, akkor az fényes bizonyítéka annak, hogy jogos a kijelentés.

Amúgy nem feltétlenül kell egy embernek állandó lakcím (azaz, lakóhely).

2021. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!