Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fabrikett jó tűzifa helyett?...

Fabrikett jó tűzifa helyett? Lehet ilyet használni kandallóba valamint ég olyan szépen mint a fa?

Figyelt kérdés

Fát akartam rendelni, de senki nem szállít kalodával úgy hogy szépen a kalodát letegye a kertben, átemelve a kerítésen egy emelővel. Ahhoz meg nincs kedvem mint pár éve, hogy leborítja a ház elé és be kelljen pakolni.

Obiban láttam fa brikettet és elvileg nincs benne semmi káros anyag de nem tudom jó megoldás lenne e a fa helyett.



2021. nov. 6. 16:00
1 2 3
 1/24 mindentudó99 ***** válasza:
Kandalóban használják sokan. De az Obinál olcsóbb helyek is vannak bőven
2021. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, szerintem jó. De ahogy az 1. írja obibal vam olcsóbb hely
2021. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

persze obi csak egy alap kiinduló pont szokott lenni. Ezt néztem ki hogy kipróbálom, de nem látok sehol 10kg kiszerelést. De akkor ezeknek nem kell a sz árítás sem gondolom mint a tüzifának a 2 nyár.


[link]

2021. nov. 6. 17:27
 4/24 anonim ***** válasza:
A fánál jóval drágább de könnyebb használni,tisztább.
2021. nov. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

van erre valami számítás mert azt hallottam mindenhol hogy fele annyi kell mint a fából. a fa m3 re árazzák ezt meg kg ra. tárolni könnyebb az tény meg azt is olvastam, hogy kevesebb hamu termelődik, de hogy tisztább nem tudom mert ez is porlik. Nekem a fa kicsit szús és ugyanúgy por hullik ki belőle.


Amúgy ezt hogy kell begyújtani mert a youtube-on olyat láttam mint ahogy a szén brikettet gyújtják be olyan olajos kockát de olyat nem akarok a kandallóba tenni.

2021. nov. 6. 18:02
 6/24 anonim ***** válasza:
Még akár jobb is mint a tüzifa mert állandó a nedvességtartalma , jobb a hatásfoka ezért olcsóbb is mert ugyanannyi brikettel melegebb lesz mint a fával és még egy plusz jó dolog hogy szinte hamu nélkül ég el így alig van piszok utána. Egy fontos dolog amit nézz hogy keményfa brikettet válassz mert az hasonlít jobban a tüzifa égéséhez, a puhafa brikett gyorsan elég nem tartja úgy a tüzet. Nekem volt már 2 telem hog csak ezzel tüzeltem -raklapos tételben olcsóbb is !
2021. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Több éven keresztül használtam már.Évente 1 raklap keményfából készültet vettem.A legjobb a Szlovák gyártásu volt.Olyan száraz,kis szeletekre törtem,és begyújtóssal is tudtam begyújtani.Ha nyáron rendeltem,akciós áron kaptam,ingyen házhoz szállítva.Száraz helyen kell tárolni,még akkor is ha némileg fóliázva van.

Igaz amit előttem már leírtak.Kiegésziteném annyival,hogy tűzifa mindenképp szűkséges,mert elégése után nem marad parázs sem.

A 9 cm vastag kb 30 cm hosszú brikettet félbe törtem,mert egészbe akkora hőt adott,hogy vörösödött a cserépkályhám ajtója.A belső hőfogó ajtó ugy meghajlott,hogy cserélni kellett.

Ilyet nem áruházakban kell vásárolni.

A jót meg kell fizetni.

2021. nov. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A száraz hely mit jelent, hogy ne érje eső? nem nagyon van helyem, de tudok csinálni egy tárolót illetve az egyik fal mellé be tudom rakni amire rálóg valamennyire a tető. Szóval ha nylonban van és még le is takarom az gondolom jó lehet. A fát is raklapokból készült tárolóban tartom aminek van teteje tehát nem ázik.

Én ezt a wood 02-t néztem ki a szlováknak mi a neve? Egyébként nem mindennapi használatra kellene, nyaralóba egy kis égésterű kandallóba szóval lehet hogy nekem is kisebb kellene akkor. Egy ilyen 8kw-os kis kandallóm van. [link]

2021. nov. 6. 21:21
 9/24 A kérdező kommentje:
tudok ezekből valahol 10kg-ot venni, hogy kipróbáljam? Van még fám de épp gondolkodtam hogy veszek megint, már csak azért is hogy száradjon amíg elfogy a régi. Bár ha brikettet veszek akkor egyből mehet rá ha jól értem.
2021. nov. 6. 21:27
 10/24 anonim ***** válasza:
Mi fabrikettezunk, de azt tudd, hogy óriási különbség van közöttük. Sokat kiprobaltunk, a henger alakú 100% bükk jött be. Mi a fabrikett.hurol rendelünk mert közel élünk patyhoz, de sokfélét kiprobaltunk.
2021. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!