Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ariston kondenzációs kazán...

Ariston kondenzációs kazán miért írhatja ki azt, hogy ,,karbantartás szükséges- hívja a szakszervizet,, hibakód nélkül ?

Figyelt kérdés
Még nincs 1 éve beüzemelve, decemberben jönnek elvileg a karbantartás miatt... Ez most akkor problémát jelezhet, gond van a kazánnal, hívjam ki előbb a szervizest ? Vagy csak figyelmeztet, hogy hamarosan aktuális a karbantartás ? Jelenleg fűt és melegvizet is ad ( csak véletlenül vettem észre rajta a feliratot mert áttöröltem a kazánt )

2021. nov. 7. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem olvasod el a használati utasítást?
2021. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen az volt az első, hogy elolvastam , de hibakód nélküli figyelmeztetés elvileg nincs. Nálunk mégis van. Ezért tettem fel itt a kérdést hátha más is tapasztalt hasonlót. Nem zavarnám feleslegesen a szervizest hétvégén ( bár tény, hogy jön bármikor is hívom )
2021. nov. 7. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lejárt egy üzemóra időszak, küld egy figyelmeztetést időszaki karbantartásra. Ettől még működik jól minden. Olyan mint autóknál a km futási olajcsere jelzés stb.
2021. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szuper :) Köszönöm !
2021. nov. 7. 13:51
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Minden ilyen uj keszulek evente ket szervizt eroszakol ki. Lehuzasrol szol.
2021. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Ahogyan az előző írja, ez a pénzről szól.

Egy szervíz 40-50ezer Ft + a javítás + az anyag, ha cserélni kell valamit.

A szomszédom még soha nem úszta meg 80-100ezer Ft alatt.

[link]


(A soha el nem romló "ósdi" FÉG kazánommal ennyi pénzből 2-3 hónapig is elfűtögetek.)

2021. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nagyon sokba kerül. Viszont a garanciát csak akkor vállalják ha évente 1x bepecsételi a szakszervizes a karbantartást. Azt mondták, ha minden évben megvan a pecsét, akkor az alap 5 év mellé még 5 év garancia jár. Persze majd kideül, hogy így van-e ha valamit javítani, cserélni kell benne. Nálunk ráadásul a víz nagyon vacak. Hiába van rajta szintén drága szűrő ( a szűrő takarítás miatt már voltak kint a nyáron ) szerintem nem tesz a készüléknek jót az ilyen víz :( Az egész településen leülepedett, barnás, koszos a csapvíz ( pedig nagyváros, pest megye )
2021. nov. 7. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!