Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban másokat is idegesít,...

Panelban másokat is idegesít, ha a szomszéd nem túl praktikus időpontban tölti meg kajaszaggal a lakást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy valahol mindenkinél bejön a szomszédoktól a szag általában.


Na mármost ha a szomszéd ilyenkor, azaz éjjel 10-12 táján nekiáll valami nagyon illatozó ételt főzni, akkor én ezt nagyon nem értékelem.


Tudom milyen ez a létforma, én is rá voltam már szorulva a későn főzöm-mosom-takarítok életvitelre, de ennyire durván más albiban nem telt meg a lakás ezekkel a szagokkal.


A WC-nél jön be amúgy, és nyilván ha a szomszédok vennék a fáradságot és becsuknák minimum a WC ajtót főzés közben, akkor nem jönne fel ennyire a szag. Bár a konyhaajtó becsukása meg a saját érdekük is lenne, hiszen nem telne meg az ő lakásuk sem a szaggal, de hát kinek mi. Még azt is kinézem, hogy az ablakot sem nyitja ki éjjel főzés mellett...


Itt szerencsére van szagelszívó, és nekem van is rá igényem.


Arra viszont nyilván nem kérhetem a tulajt hogy legyen WC felújítás, mert az eredeti megoldás miatt jönnek át a szagok ennyire sajnos. A sima falemezen van 2 lyuk, hogy lehessen nézni a vízórákat, ott meg minden beszivárog akadály nélkül.



2021. nov. 20. 23:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk nem jön be szag, zaj is ritkán. Alig veszem észre, hogy léteznek mások is rajtam kívül az épületben
2021. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni, mindenki akkor főz a saját lakásában amikor akar. Ilyen a társasházi élet.
2021. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

De unatkozol.

Vigyél nekik főtt kaját, akkor nem kell szagolnod meg ő is tud aludni éjjel

2021. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem, ha a wc-nél jön be és nálad a wc csukva van, akkor miért zavar?
2021. nov. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Az tény, hogy baromi zavaró.


Volt albérletben ha beléptem mindig megcsapott valami tömény szag.


Jobb esetben palacsinta, rosszabb esetben valami erős szagú étel. Még rosszabb esetben masszív szar szag volt a lakásban.


Nyilván csinálni nehéz vele bármit ha nem saját lakás, azt csak nem szabhatod meg mikor mit csináljon.

2021. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen dolog sosem idegesített.
2021. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen gondod van, akkor nálatok nem működik a szellőztető motor. Spórolásból sok helyen csak bizonyos időszakokban kacsolják be.

De az is lehet, a szomszédod a szellőzőbe ventilátort buherált. na, az az, ami kitolás a többi lakóval és elméletileg tilos is.

2021. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nálunk van buherált ventilátor szagelszívás címszó alatt, zárószinten lakom 4.-en. A lakótársam után így is megtelik a lakás kaksiszaggal, hiába csukjuk az ajtót. Nyilván egy panelban wc ablak az nincs. Neki meg kellene mondanom, hogy nyissa ki a konyhaablakot nagy wc után, vagy húzza le 2x a wc-t, öntsön bele egy kis domestost vagy valami, mert ez számomra nagyon durva, hogy utana fel óráig nem lehet bemenni a wc-be. Nekem sincs mindig időm figyelni erre, de ha igen, akkor igenis szagtalanítok valahogy, nem falun nőttem fel (ő igen, így nincsenek meg az alapok)


Az ember a saját szagát kevésbé érzi, de neki muszáj lenne ezt megmondanom lassan, mert ezt is nehéz kezelni ha mondjuk ennék valamit és tiszta wc szag a konyha. :( És nem, nem mindenki termel ilyen büdit, 3 éve lakom itt, most új a szomszédom és a lakótarsam is, teljesen más eletvitellel és kicsit nehezen szokom meg sajnos

2021. nov. 21. 12:52
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

"nem falun nőttem fel (ő igen, így nincsenek meg az alapok)"


Remélem olvasod mielőtt törlik, AnYádaT!

2021. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Belátom, ez nem volt valami kedves dolog részemről és elnézést kérek, csak kissé frusztrált vagyok már a helyzettől. De ettől még van igazság abban, hogy egy panelben másképp illendő viselkedni, mint egy nagy családi házban, mert neki ilyen tapasztalata nem volt korábban. Csak én már jó pár éve lakom albérletben így türelmem nem sok van az ilyen dolgokhoz már...
2021. nov. 21. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!