Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a lakhatásnak alapjognak kell lenni, amit az államnak lenne kötelessége teljesíteni?

Figyelt kérdés

Lakóingatlanok üresen állnak, miközben hajléktalanoknak nincs hol lakniuk. De rengetegen kényszerülnek idegenekkel osztozkodni, mert egy átlag fizetésből nem lehet önállóan bérelni. Elvileg jóléti államban élünk, ezért küzdöttek a felmenőink a 20. században, mégis tömegeknek jelent napi gondot a lakhatás megoldása. Egyetértesz-e azzal, hogy az államnak bérlakások tömegét kellene építenie és alanyi jogon járjon ha nem is fejenként, de legalább családonként egy lakás?


Miért evidencia és megkérdőjelezhetetlen eljárás, hogy életünk végéig bankoknak kelljen profitot termelni, amikor csak fedélt szeretnénk a fejünk fölé? Ez mikor lett társadalmi konszenzus?



2021. dec. 4. 21:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, egyetértek azzal, hogy az államnak öröklakást kéne biztosítania az állampolgároknak.
Öröklakást nem feltétlenül kéne az államnak biztosítani, de megfizethető (max. a min. bér 20%-a) lakást igen.
Egyáltalán nem értek egyet, a lakhatás nem tartozik az emberi jogok közé.
Más a véleményem, leírom.
39 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
91%
Mennyivel több adót fizetnel ennek erdekeben??
2021. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
79%
És a rezsit is az állam fizesse, meg az alapvető élelmiszereket?
2021. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
85%
Azt ugye tudod hogy ez az adónkból lenne. Szóval aki tanult, dolgozik, az még termelje ki a tehetetlen vagy lusta, felelőtlenül gyereket vállaló réteg lakhatását is. Vagy azt hiszed, hogy az állam pénze a fán terem? Nem, én személy szerint nagyon keményen megdolgozom, hogy a csokosok meg a babavárók kapják a szaporodásra a tízmilliókat. Még kit tartsak el? Esetleg nekem is marad valami a fizetésemből? Vagy dobjam be a törölközőt és tartassam el én is magam? Akkor ki fogja neked kitermelni az ingyenlakásodat?
2021. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
77%
Elfelejtetted leírni, hogy milyen típusú autót kellene biztosítani az öröklakás mellé.
2021. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
84%

Magyarul azt szeretnéd, hogy a dolgozó emberek az adójukból, ne pl. a családjukat lássák el, hanem neked vegyenek egy öröklakást?!

De szólj, ha tévedek.

2021. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
72%

#3: na igen...


Az ilyen követelőzők mindig masoktól akarják elvenni a saját jólétük árát... lsd meg feltetel nelküli alapjövedelem... azt is mindig olyanok szorgalmazzak akik nem akarnak dolgozni...

2021. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 A kérdező kommentje:

Itt mindenki abból indul ki, hogy nem lenne rá pénz. Ez nem igaz. Csak jelen esetben az állam a "profi" sportra, a stadion építésre és a rendkívül és irreálisan drága kormányközeli csókosok fizetésére költi el ezeket a pénzeket. Arról nem is beszélve, hogy a mostani "szociális" tánogatásnak nevezett ingyenpénz csak a tehetősek felé megy.



De most vonatkoztassunk el attól, hogy hogyan lehetne kivitelezni. A kérdésem arra irányul, hogy szerintetek erkölcsileg, társadalmilag ez kívánatos-e vagy sem?

2021. dec. 4. 22:16
 8/68 anonim ***** válasza:
92%
Nem kívánatos!!
2021. dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
91%
Ne privizgess kerdező!
2021. dec. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:
9-es, akkor írd ide a választ, ha annyira tudod. Azért írtam privátot, mert nem akartam elterelni a témát. Írd le a válaszod, kíváncsi vagyok.
2021. dec. 4. 22:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!