Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vizes falak ellen mi a teendő ?

Vizes falak ellen mi a teendő ?

Figyelt kérdés
Kicsit el vagyok keseredve es felek hogy karos lehet az egészségre. Több helyen megjelent a penész , pedig rendszeresen szellőztetek. Kisfiammal élek egy újszerű lakásban . A konyhában egy sarokban elkezdett vizesedni a fal . Olyan büdös , dohos , rohadt fal szag van hogy az eszméletlen. Ez ellen mit lehet tenni ? Megpróbálok egy képet belinkelni.

2021. dec. 7. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kb 60-70 ezer forintért páraelszívók, sokat tud segíteni. A szigetelést javítani drágabb lesz, de ez addig is segít.
2021. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Több szinten lehet kezelni a kérdést.


1. Kevesebb nedvesség jöjjön be. Ennek akkor van realitása, ha régi építésű a ház. A nedvesség jöhet a falakon föl a talajból, és a padlón keresztül is. Ezekre a helyekre vízszigetelő réteget kell tenni, ami persze óriási felfordulás és költség.


2. Jobb legyen a szellőzés. Ennek akkor van jelentősége, ha jól záródó, energiatakarékos nyílászárók vannak. Ez esetben légbeejtőt szereltetni az ablakra és/vagy gyakrabban szellőztetni.


3. Melegebb legyen a falak belső felülete. Ezen külső szigeteléssel lehet javítani.


Páraelszívót is lehet használni, ebben nekem nincs tapasztalatom.

2021. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2021. dec. 7. 12:42
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez külső fal?
2021. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ez mit jelent ? Jaj könyörgöm segítsetek. 😂 Egyedülálló anya vagyok . Nem tudom mit jelent az hogy külső- belső fal . De a lényeg , rengeteget futok. 28 fok van a lakásban . Újszerű az összes ablak , nem hiszem hogy az én hibám. A szomszéd átjött , megnézte - szerinte vízvezeték törés ( nem tudom magyarul , Ausztriában élek )

A lényeg hogy nemsokára jön az Installateur ?? Szerelő gondolom és megmondja hogy mi van. Amúgy a fal mögött a fürdő van , felettem is laknak

2021. dec. 7. 13:00
 6/16 anonim ***** válasza:
Külső fal=a fal máyik oldala kint van az utcán/kertben.
2021. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
*másik
2021. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a fal mögött a fürdő van"


Tehát belső fal.


Akkor nem a hidegtől van.

Alighanem a szomszéd jól tippelt, és a vízvezeték repedt el.

Kellemetlen, nagy munka, bontással jár, utána festetni is kell. A munka alatt a víz el lesz zárva. Jó esetben a lakásbiztosítás fedezi a kárt. Ennek mihamarabb járj utána, mert drága lesz a javítás! És még az elfolyt vizet is meg kell fizetned. A társasház közös képviselőjével is beszélj, hogy a társasháznak van-e saját biztosítása, ami ilyenre kiterjed.

2021. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Külső fal= aminek a túlsó fele az utcán van. Belső fal= mindkét fal fele, oldala lakáson belül van.

Mivel fent ázik, és ott fürdő szoba van, valószínűleg csőrepedés, vagy hasonló, a feletted lakónál.

2021. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselőt hívd fel, mutasd meg neki. Nekem is csőtörésnek tűnik.
2021. dec. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!