Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha csak egy zár van a lakásoto...

Ha csak egy zár van a lakásotok bejárati ajtaján, de arra kettőt is rá lehet fordítani, hányat szoktatok, ha elmentek otthonról?

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 14:58
A kérdező szavazást indított:
Mindig csak egyet.
Mindig kettőt.
Ha csak elugrok egy rövid időre, egyet, ha hosszab időre elmegyünk (főleg egész napra, vagy több napra), akkor kettőt.
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mindig kettot, de meg ha itthon vagyok is, kettore van zarva.
2021. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha 5 zár lenne a lakásomon, mind az 5-ön kettőt fordítanék.
2021. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig 1-re zártam, mikor panelben laktam.

1. lehetőség: senki nem akarja feltörni. Ebben az esetben teljesen mindegy, egyre van-e vagy tizenötre.

2. lehetőség: fel akarják törni.

Ebben az esetben valószínűleg értenek is hozzá valamit, és a különbség csak annyi, hogy 5 másodperc alatt mennek be, vagy 10 másodperc alatt. Youtube-on vannak filmek, hogy nem profi betörők, hanem unatkozó hülyegyerekek is kinyitnak egy sima zárbetétet 5 másodperc alatt.

Tehát a betörést nem gátolja jobban a 2 fordítás, mint az 1, viszont nekem minden egyes alkalommal plusz kellemetlenséget okoz kinyitni, mikor már majd leszakad a karom a sokk cucc alatt.

Most családi házban lakom, itt is 1-re zárom, mert itt nem közvetlenül mellettem hallgatózik a szomszéd, itt már pajszert is használhatnak. Időben itt se számottevő a különbség ilyen rossz faajtónál, de nagyobb lesz a kár.

Nyilván ha olyan sok ellopnivaló lenne nálam, akkor beszereznék egy komolyabb, pajszernek ellenálló ajtót, meg két drága zárat, legalább egyik keresztpántos. Akkor már több idő lenne bejönni, és akkorra ideérne a riasztott rendőrség.

2021. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Általában egyre, de gyakorlatilag teljesen mindegy, ahogy előttem is írták.
2021. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dupla záras egyszer fordítható zárral ellátott bejárati ajtóm van. Mindkettőt zárom, a biztosító miatt.

Ha egyre elfordítva a zárnyelv biztosan bemegy a zárpajzsba, akkor szerintem elég egyszer fordítani. Nem jelent külön meghanikai biztonságot a kétszeres zázás. Ma már - ha be akarnak törni, - mindegy, hiszen nem úgy nyitják ki az ajtót, ahogy a filmekben látni (kis tokból elővenni apró szerszámokat, matatni, ...) hanem beszakítják az ajtót, hengerzárt törnek, nyitott szellőzőablakon másznak be, ...

2021. dec. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Kettőre fordításnál a zárnyelvek sokkal mélyebbre mennek a tokban, nekem ez nagyobb biztonságérzetet ad, míg egy ráfordításnál kicsit olyan érzésem van, mintha az amúgy biztonsági ajtót simán be lehetne lökni egy nagyobb nekifeszüléssel. Persze nem, de nekem így jobb a közérzetem. Nem mintha amúgy nem a szánkban lenne a szomszéd, aki feltehetően úgy is észreveszi, ha valaki belekezd az ajtófeltörésbe.
2021. dec. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha fából van a tok, akkor egy 4-5 kis facsavarral felszerelt 1-es vaslemez tartja a zárnyelvet.

[link]

Teljesen mindegy, hányszor fordítod rá, mert ez a lemez fog leszakadni egy az egyben, másodpercek alatt, ha valaki nekiáll egy pajszerrel. Nem a vas szakad el, meg nem a facsavar, hanem a tok fája. Aki szerelt már fel ilyen zárólemezt, az tudja, mennyire el van ott gyengítve a fa.

A zárnyelv teljes hosszán egyforma nyíró igénybevételt tud elviselni, viszont ha kettőre van zárva, akkor közelebb van az igénybevételi ponthoz a zárban lévő gyengített pontja (úgynevezett veszélyes keresztmetszet), és hamarabb fog elpattanni feszegetés hatására. Aki nem hiszi, szedjen szét egy zárat... Bár ennek nincs jelentősége, mert mint írtam, a félfáról egyből leszakad a zárólemez, mielőtt még károsodna a zárnyelv.

2021. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Azért ma már nem csak fa ajtók léteznek, sőt... :)
2021. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!