Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megszüntetni a...

Hogyan tudnám megszüntetni a penészt? Kép+magyarázat alul.

Figyelt kérdés
Nagyjából egy hete kezdett penészedni a zárt terasz plafonja végig az ablakok mentén. Nem tudom a képen mennyire látni, de az ablakok (műanyag) mentén repedések vannak, ergo a szigetelés nagyjából kuka. Lehet, hogy csak emiatt? Màsodik éve lakunk itt, és tavaly ez nem volt. Ugyanúgy nem fűtünk ott, nincs is radiátor, nem teregetünk oda és van szellőztetve. Mitől lehet ez? Esetleg valami tipp a megszüntetésére? Ma egy részét próbaképpen leklóroztam és hajszárítóval kiszárítottam.
2021. dec. 14. 10:03
 1/6 A kérdező kommentje:
2021. dec. 14. 10:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont ilyenem van, már vettem penészgátló lemosót meg szintén penészgátló falfestéket (Héra), de még nem használtam fel, hátha jó lesz :-/
2021. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hőhíd van...
2021. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A penészgátlók csak átmeneti megoldást jelentenek. Az okot kell megszüntetni.... Szigetelés.
2021. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hőhíd. Nálunk is a külső falnál ez van a sarokban, mert a társasház nem szigetelt.
2021. dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A penész a páralecsapódástól van. Kétféleképpen lehet megoldani:

1. Csökkented a levegő és a falfelület hőmérséklet-különbségét. Vagyis, szigetelsz.

2. Csökkented a helyiség páratartalmát, pl. gyakori szellőztetéssel.

Minél melegebb a levegő, annál több vizet tud felvenni. Minél nagyobb a relatív páratartalom (tehát, ahány %-a ki van használva az adott hőmérsékletű levegő vízfelvevő képességének), annál melegebb felületen csapódik ki a víz.

[link]

2021. dec. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!