Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Más is észrevette, hogy a...

Más is észrevette, hogy a lakás vs. ház témáknál nem ritkán a házban élőknél csak lakótelepi panellakás létezik (abból is a kicsi), mint lakás, míg a lakásban élőknél csak falusi családi ház van, mint ház (természetesen hatalmas kerttel)?

Figyelt kérdés

Pedig a kettő között szépen vannak átmenetek, mint a tégla építésű társasházi lakások, családi házban meg ott vannak a városközponthoz (viszonylag) közeliek is, vagy akár az ikerházak.

Sok lakásban élő azért nem szívesen élne kertes házban, mert szerintük az faluba, esetleg a városszélre való kiköltözést jelentené, amivel mindig rengeteg a munka (pedig vannak egész kis méretű kertek, amik már inkább udvarok, vetemények nélkül, csak kb. gyep van, amikkel még különösebb munka sincs), míg a családi házban élők, amint meghallják, hogy lakás, sokan csak a 30-40 m2-es panellakásra asszociálnak.



2021. dec. 15. 13:11
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy így le írtad tényleg. Szüleim és rokonságom nagy része kertes családi házban él. A lakás kifejezésre a panel jut eszükbe, vagy 1-2 szobás kis lakás. Else tudják képzelni, h vannak 78 nm-es lakások is. Igaz nehéz nekik, mert náluk csak az egyik szoba 30 nm 5x6 méteres. Illetve mindenkinél a ház 100 nm+os, hiába laknak már csak benne 2-en :).

Lakásban élő barátaim, viszont tisztában vannak a falusi és a városi házak miben voltjával. Igaz, felénk minden telekhez jár kert, szóval van alapja. A társasházakat is inkább lakásnak kategorizálják.

2021. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rokonaim vettek maguknak panel lakást. 1+2 félszobás, 55+ m2.


Az én szememben ez már nagynak számít albérlet, szobabérlés mellett. Anyám meg simán rávágta, hogy egy kis lyuk, mert ő az emeletes családi házunkhoz van szokva.

2021. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt tegyük hozzá az esetek többségében az ilyen vitáknál általában átlagos keresetű emberek vitáznak, akik számára nem is nagyon elérhető anyagilag más mint a panel vagy a falusi ház.
2021. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%

Fura ismerőseid vannak..


Én ezt egyáltalán nem tapasztaltam még...

2021. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Én csak itt a Gyakorin tapasztaltam, hogy a vidékiek nagy részének - és nem is csak az idősebbeknek - minden városi társasház, akár legyen az belvárosi volt bérház, az mind "panel". Náluk ezekre ez a gyűjtőnév.

Eleinte próbáltam megvilágosítani némelyiket, de már belefáradtam.

2021. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!