Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eldugult a konyhai mosogató....

Eldugult a konyhai mosogató. Eléggé távol a lefolyotól.. mit lehet tenni hogy karácsonyra legyen a főzéshez normális szenny élvezetes?

Figyelt kérdés
Próbáltam sósavval, 5 csomag dugulás elleni vacakkal. Ecet meg szóda bikarbona. De nem lett jobb. Ötlet?
2021. dec. 22. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit jelent az, hogy eléggé távol a lefolyótól, de ha azt, hogy a csőben megakadt a trutyi akkor szedd le a csövet és tisztítsd ki. Meg ha már úgyis belemászol akkor nézd meg a szűrőd is, mert normál esetben nagyobb cucc nem lehet a csőben.
2021. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sosav nem erre valo. Az ecet es szodabikarbona szinten nem csinal semmit.

Sparban vegyel granulatumot. Van kek es sarga. Fem zacskoban aruljak. A kek hideg vizre aktivalodik a sarga forrora. A sargat javaslom.

Beszorod a lefolyoba ovatosan a granulatumot es raontesz 2 liter forrasban levo vizet. Varsz 5-10 masodpercet ahogy dolgozik, aztan engeded ra a csapbol a meleg vizet.

2021. dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetekben elszomorodom, hogy ennyire alacsony színvonalú az oskolai kémia oktatás ? A dugulást többnyire a zsíros folyadékokból a hidegebb felületekre történő zsír kiválás okozza. A zsírt pedig lúggal lehet feloldani, de már a nagyon forró víz is csodát tehet, feltéve, hogy a 90°-os hőmérsékletet elviselő szennyvízcsatorna áll rendelkezésre.
2021. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Veszel trisót egy pár dobozzal és egy komolyabb rothenberger pumpát.

Lehet hogy beruházol most 30-40 ezret de sose lesz problémád a dugulással.

Ha szakit hívsz az is jó de azt se úszod meg olcsóbban.(inkább több lesz)

2021. dec. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Miss Endzsi ***** válasza:
Mi ledugtuk a csógörényt, szintén zsíros dugulás miatt.
2021. dec. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Duguláselhárítók erós lúgok, ami oldja a szerves lerakódást. Plussz pumpáld meg, annak is van technikája.
2021. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 számból vetted ki a szót.


Konyhában mi folyik le a mosogatóban?

Zsíros lé, kajadarabokkal.

Mi oldja a zsírt? Hát, nem az ecet. Az ecet SAV, vízkövet old.

A szódabikarbóna ENYHÉN lúgos kémhatású cucc, de annyira enyhe, hogy a testünkön kívül belül használhatjuk. Így aligha hiszem, hogy egy zsíros dugulást feloldana.


Csak ennyit akartam hozzátenni, a megoldást már leírták.

2021. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Írja a kérdésben az 5 csomag dugulás elleni vackot. Az szerintem az említett granulátumhoz hasonló cucc lehet. (Nem ártott volna éppen megnevezni.)

Szerintem a függőleges csőbe való becsatlakozástól van messze a mosogató, és ha az adott szakasz vége felé van a dugulás, akkor nem ér el odáig a duguláselhárító szer. Főleg, ha az egyéb beöntött dolgokkal reakcióba is lépett, és félig-meddig hatástalanodott.

Nem ártott volna értelmesen fogalmazni, miről is van szó, nem pedig azt állítani, hogy a szenny élvezetes...

Én először is leszedném a szifont, mert még az is lehet, hogy az tömődött el mechanikusan. Ha mégsem, akkor meg a hosszú szakaszba beküldeném a csőgörényt, hogy legalább valamennyi átfolyás legyen. És ha ez megvan, és kiöblítettem meleg vízzel a trutyit, akkor küldeném a lefolyótisztítót utána, hogy a maradékot leszedje.

2021. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocsika. Nehezen megy a magyar. 18 éve élek külföldön,s elég sokat felejtettem.. mert fiatalon kerültem ide nagyon.
2021. dec. 22. 20:18
 10/14 A kérdező kommentje:

Lúgot is próbáltam.

Mr muscle-től kezdve mindent.

Azt elfelejtettem hogy a konyhai szenny a derítőbe megy nem pedig a csatornába. Próbáltunk colos csövön benyomatni. De nem jött ki.. olyan vízikő feleség jött csak apró darabokban. Azért kapott sosavat..

Zsír biztos nincs lerakodva mert azt már lemarta volna..

2021. dec. 22. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!