Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az internet modem, esetleg...

Az internet modem, esetleg router folyamatosan megy 0-24 órában?

Figyelt kérdés

Mert én kapcsolgatni szoktam. Akkor mennek ezek a dolgok, ha használom is. Egy kapcsolós hosszabbítóra vannak dugva, azzal kapcsolok mindent ha netezni akarok. Éjszaka pl szerintem tök fölösleges hogy végig menjen, még ha csak 10-12W körül is fogyaszt.

Nálatok hogy van ez?


2022. jan. 2. 17:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapcsolom ki. Régebben kikapcsoltam, de az új router lassan áll fel ezért inkább nem kapcsolgatom.
2022. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is kikapcsoltam, mikor még a számítógéppel együtt, egy kapcsolós hosszabítón volt. Most már nem is a gép, hanem a TV közelében van, és ahogy előttem is írták, nagyon lassan áll fel.
2022. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
29%
Spórolnál rajta kemény ezer forintot.
2022. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálam 0-24-ben mennek. Már csak azért is, mert a termosztát és a klíma is vezérelhető wi-fi-ről. Amikor indulunk haza, elindítjuk a fűtést/hűtést, hogy mire hazaérjünk, arra jó idő legyen. Továbbá a kültéri kamerákhoz is wi-fi szükséges, illetve a kaputelefonhoz is.
2022. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
soha nem kapcsolom ki. Annyi eszköz használja, hogy biztos értelmetlen.
2022. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki van kapcsolva a központban híbát jelezhet.
2022. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

10W

24 óra * 31 nap az kb 8kW. Egy ezres sincs szerintem 1 hónapban. Bár tuti nem fogyaszt mindig 10W-ot, nincs mindig terhelés alatt.

Többet ártasz neki a ki-be kapcsolgatással.

2022. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
A franc se kapcsolgat semmit. Általában még a gépem is csak alvóra teszem, vagy hagyom menni torrent miatt. Így is havi 50-80 kWh volt az össz fogyasztásom aminek a nagyobb része a hűtő-mosógép és egyéb háztartási gépek.
2022. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Plusz éjszaka is bármikor felkelhetek, és olyankor néha ránézek a telefonra is, vagy netezek, vagy bármi. Vagy ahogy írták világ legjobb dolga a távolról vezérelhető klíma/fűtés.
2022. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nyilván nem arról van szó, hogy ne tudnék 500-1000Ft-ot kifizetni egy hónapban. Csupán nem szeretek pazarolni. Akkor is lekapcsolom a villanyt, ha a másik szobában alszom, vagy épp nem vagyok otthon, hiába tudom, hogy ezek a ledes fényforrások nem fogyasztanak sokat.

Pár hónapja kaptam a szolgáltatótól csomagváltás miatt új "dobozt". Fogyasztásmérővel megmérve ez 12-18W között fogyaszt. Kézzel megfogva érezhető hogy használat közben melegszik is rendesen. A régi kevesebbet fogyasztott, viszont külön használtam hozzá egy saját wifis routert. Ebben már egyben van. Valóban sokkal lassabban kapcsol be. Sokszor 2-3 percet is kell várni. De kibírom. Reggel amikor felkelek bekapcsolom. Mire visszajövök a mosdóból, már üzemkész. Vagy ha megjöttem a munkából szintén benyomom. Addig amíg eszek valamit, stb, bőven bekapcsol. Nem első dolgom azonnal a net elé ülni. Szóval számomra ez kibírható.

Egyszerűen pazarlásnak érzem, hogy amíg alszom, vagy amíg reggel 7-kor elmegyek itthonról és csak délután 5-kor érek haza, mi a francnak menjen sok órán keresztül teljesen feleslegesen?!

Nálam csak a laptop, telefon, esetleg a tv megy róla ha pl youtube-ot nézek. Offline tv-nézés teljesen független tőle nálunk. A termosztát nálunk már tizen éves... Csak heti programos. Azt egyszer beprogramoztam és nem nyúlok hozzá. Magától felfűt/lehűt amire be van programozva. Így nem kell vele foglalkozni, állítgatni és legalább soha nem felejtem el hogy mire hazaérek meleg/hideg legyen. 2005-2006 óta van vezetékes netem. Még soha nem szólt senki, hogy bármilyen hibajelzést tapasztalnának. Éjszaka én nem nagyon szoktam felkelni netezgetni. De ha valami nagyon SOS, éjszaka 3-kor, akkor ott a mobilnet a telefonon a kezem ügyében. (Ja, én azt is csak akkor engedélyezem, ha használom, nincs folyamatosan bekapcsolva.)

2022. jan. 3. 06:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!