Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy ilyen...

Mit gondoltok egy ilyen otthonról, el tudnátok magatokat egy hasonló környezetben képzelni, és ez alapján élni és gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yDTwdG_KMbY


Azok válaszát várom, akik már vagy végig nézték a videót, vagy hasonló körülmények között élnek.

A trollok és hülyék, ne vállaszoljanak.

Köszönöm.



#jurta #természet közeli életmód #ki szakadni a mókus kerékből
2022. jan. 8. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerinted ki fog végignézni egy háromnegyedórás videót? Csak azért, hogy neked válaszoljon...


Lilaködös álmodozás.... Ismerek olyanokat akik így éltek (bár nem jurtában, hanem házban). Pár év alatt belefáradtak.

2022. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Én nagyon szeretem a természetet és fiatalon voltak hasonló álmodozásaim, de már nem költöznék ilyen helyre:

1. Piszok sok munka van egy ilyen minigazdasággal, ráadásul fizikai. Én meg ehhez túl lusta vagyok.

2. Teljesen ki vannak szolgáltatva az időjárásnak.

3. Nekem ennél magasabb szociális igényeim vannak. Igénylem, hogy napi szinten több emberrel találkozzak, változatos programjaink legyenek.


4. Szerintem egy mai gyereknek túl ingerszegény egy ilyen környezet. Túl sok mindenből kimarad, aminek a hiányát felnőttként érezni fogja.

2022. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindenki képes elvonatkoztatni magát a körülötte levő világtól olyannyira, hogy csak a saját maga dolgait lássa, csak arra koncentráljon. Ez egy jó értelemben vett "szemellenzős" élet, de ehhez megfelelő személyiség vonásokkal is kell rendelkezni, sőt két hasonló embernek kell összekerülni. Azt se felejtsük, hogy egy ekkora ingatlan megvásárlása nem kis összegbe kerül, nem beszélve a megfelelő hely megtalálásáról, hiszem egy délre néző viszonylag széles völgy saját patakkal, nem mindenhol fordul elő. Egy biztos: itt folyamatosan dolgozni kell és ők naponta biztosan tevékenykednek 12-16 órát, akárcsak a régi paraszti földműves világban. Ha belegondolunk, ez is egy "rabszolga munka".
2022. jan. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Szerintem kifejezetten káros, hogy a gyerekek ennyire el vannak izolálva a többi embertől. Jó dolog a jurta, de régen se egyedül lakták a környéket, volt társasági élet.
2022. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit vegyes érzéseim vannak az egésszel kapcsolatban, mert nem akkora extra, mint ahogy be van állítva.


Egyrészt vidéken alapból baromi sok ember él kvázi ugyanígy, tanyákon, háztájikban dolgoznak, állatot tartanak, stb. Csak nem jurtában élnek, hanem épített házban, amik nem sokkal nagyobbak mint egy jurta.


Azt is tegyük hozzá, nem kevés pénz kell ahhoz, hogy ilyen helyen egyáltalán telket vegyél. Felénk vidéken is kvázi önellátás volt, kiskert, háztáji, almáskert, hézvégente meg árultuk a piacon, stb.


Ráadásul annyira azért nem elszigeteltek, mert rendszeresen tartanak nyílt napokat, könyveket írnak az életmódjukról. Saját FB oldaluk is van: [link]


Tehát tulajdonképpen ugyanazt csinálják, mint sok másik ember, csak köré építettek egy erős marketinget és van hozzá egy reprezentatív környezet.

2022. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam a kertészeti rész önellátás nem működne, de szívesen élném az életem egy jurtában. Olyanba amin van ablak is és effektív világos nem teljesen hagyományos verzió. Léteznek fúlextrás jurták is csak azok olyan 30 millió-ról indulgatnak. Azokat meg pláne tudnám élni.


Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=f05NYU3kmFs


És nem bánnám, ha olyan távol lennének legalább a szomszédok, hogy ne lássanak be a jurtához. De azért ne világvégén legyen.

2022. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Utolsó, egy panellakás is 30 millió, de itt ezt ott állíthatod fel, ahol akarod, közel vagy a természethez.

Egyébként így akarok élni egyszer, csak sajnos, olyan 6 év múlva juthatok el ideáig... :(

F/16

2022. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!