Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik vegyes tüzelésű kazánban...

Akik vegyes tüzelésű kazánban fával fűtötök, hogy gyújtotok be? Alulra papír, fölé gyújtós, majd vékony fa, felülre vastag fa? Vagy alul vastag fa, fölötte vékony fa, arra papír, arra a gyújtós? Vagy máshogy? Hogyan?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alul papír, felette gyújtós vékony fa, majd arra kicsit vastagabb. Figyelek, hogy legyen a levegőnek áramlási helye. De begyújtáskor én direkt nem rakok sokat be, hogy gyorsan lángra kapjon és a kéményen menjen ki a füst, ne szoruljon meg a kályhában és jöjjön ki a réseken. Ez gyorsan leég, és amikor éppen már nem lángol pakolom rá a vastagabbat.
2022. jan. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor felülröl gyújtottam be .
2022. jan. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Sry én vegyes tüzelésű "kályhára" gondoltam. Bocs, ha szigorúan kazán volt a kérdés.
2022. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Mint egyes.
2022. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kazán, de szerintem a kályha is vehető egy kalap alá ebben az esetben.

2022. jan. 17. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet így is,meg úgy is .

Ha felülről gyújtunk be,akkor láng gyorsabban melegiti fel levegőt,gyorsabban nyomja ki a hideget a kéményből.

Ehhez meg kell nyitni a felső húzat szabályzót is .

Ilyenkor alig látni fűstöt is .

2022. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak felülről!

Apám cserépkályhás(és tüzelés~technikus)volt,most 4 kályha van,csak úgy gyújtok be! Tőle tanultam.

2022. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mekkora tűzterű kazán. A kis tűzterű kazánban meg a kályhában faltól-falig van a tüzelő, ott a meleg is, meg a keletkező fagáz is jobban egy helyben marad. A nagy tűzterű kazánban meg a tüzelőanyag szétterül, és nincs is szükség nagy mennyiségre egyszerre. Sajnos, nálam is túlméretezte anno a régi tulajdonos, mint olyan sok helyen, de mivel a fő fűtés a gáz (sokkal olcsóbb), azért ezt nem cserélem ki, mivel csak 1 m3 saját vágású fának kell, meg ugye tartalékfűtésnek.

A kazánba úgy gyújtok be, hogy alulra megy 2-3 reklámújságlap, erre néhány lazán összegyűrt lap az ajtó felőli oldalra, aztán az egészre egy fél lapát faforgács (láncfűrész által készített), ezt pár csíkban mosogatós flakonból megöntözöm 1-2 cent fáradtolajjal, erre megy a vékony fa (meg erre is egy kis olaj), erre a vastagabb fa. Egy szál gyufától egy perc múlva lobogva ég. Mikor már jól belekapott a fába, akkor jön a vastagabb fa, és akkor már visszább lehet venni a levegőt.

2022. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!