Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez működhet( gipszkarton...

Ez működhet( gipszkarton helyett hanggátló fal)?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja vásároltunk egy lakást, ami előttünk egybe volt nyitva a *szomszéd lakással a folyosón keresztül( a folyosó alapból olyan mint a tihanyi visszhang) , az előző tulaj( aki az építőiparban dolgozik) gipszkartonnal választotta el, ami szerinte teljesen jó megoldás, na erről mi már nem így vélekedünk, hiszen a faltól a második szobában is halljuk a szomszédokat, konkrétan olyan a lakás mint egy hanggenerátor. Az alattunk élő szomszédokat megkérdeztük, ők semmit sem érzékelnek a szomszédból, így mi a gipszkarton falra kezdtünk el gyanakodni, megkerestünk egy hangszigeteléssel foglalkozó céget, akik a gipszkarton helyett egy profi hangszigetelő falat raknak be( természetesen egy vagyonért) és elvileg a jövő héten meg is csinálják. Ez működhet vagy csak pénzkidobás lesz? Teljesen el vagyok keseredve, most rettegek attól, hogy az egyetlen dolog amibe bízunk az nem fog működni és kénytelenek leszünk eladni, egy olyan lakást ami ezenkívül tökéletes számunkra.


*a két lakás külön lakásként épült, csak a tulaj nyitotta egybe, a folyosó kivételével a többi helység ami azonos falon van a szomszédéval az normális falként van megcsinálva.



2022. jan. 21. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet tudni mennyi az a vagyon, amiért az új fal készül?
2022. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1 méter x 2,30 méter-es fal 670000Ft
2022. jan. 21. 10:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Hany méter falat kell felhúzni?
2022. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1m x2,30m
2022. jan. 21. 10:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Összesen 1 m? Azt hittem méterben adtad meg az árat es több métert kell felhúzni. Én ezen már nem kezdenék el variálni. Ha 5m ről lenne szó akkor igen.

Adnak garanciát? Ahhoz viszont ragaszkodj.

2022. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyértelmű, hogy meg fogjuk csináltatni, mert ez az egyetlen reményünk, de ha nem működik akkor nincs más megoldás, csak a költözés… sajnos.

A garanciára nem tudom mennyi az esély, mert a szakember javasolta a két szoba hangszigetelését is, de nehogy milliókba kerüljön az, hogy tudjunk aludni, meg nem hiszem, hogy a többi itt lakónak a szobája ilyen megoldással lenne megcsinálva, hogy normális életet tudjanak élni.

2022. jan. 21. 10:46
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazából csak azt szeretném tudni, hogy bízzak ebbe a dologba vagy sem, mert teljesen magam alatt vagyok
2022. jan. 21. 10:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Én olyat tudok hogy meglévő falra kőzetgyapot és arra gipszkarton nagyon jó hangszigetelő. De nem vagyok szaki, csak ismerősömnél így oldották meg.
2022. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És az ismerős meg van vele elégedve?
2022. jan. 21. 11:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Elballagsz az OBI-ba, és megnézed a hangszigetelő szivacslapokat...ezek kimondottan erre készültek.

Olyanok mint saccperkábé egy óriási tojástartó ..az igaz, hogy megkérik az árát, de verhetetlen..valamint te is fel tudod tagasztani. Sem a kőzetgyapot, sem a hungarocell táblák nem hangszigetelnek ilyen jól. Ezeket stúdiók szigetelésére is használják.


Szerintem egy sétát megér, alszol rá néhányat, és meglátod milyen jó, ha ezzel csinálod. A cégeket felejtsd el.

2022. jan. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!