Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ennél a “kazánnál” érdemes...

Ennél a “kazánnál” érdemes szén-monoxid érzékelőt vegyek a szobámba?

Figyelt kérdés
Az albérletemben a kommentben látható képen szereplő kazán/fűtőeszköz van a szobámban. Gáz van rákötve, valamint nyilván a konnektorba is be van dugva. Szoktam gáz szagot érezni a szobámba. Be kellene szereznem egy szén-monoxid érzékelőt? Pl.: Honeywell XC70

2022. febr. 12. 15:14
 1/6 A kérdező kommentje:
2022. febr. 12. 15:15
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Ez egy parapettes konvektor ugye? Mert akkor melléktermék nem jöhet vissza. De gázszivárgás lehet ha gázszagot érzel. Nézesd meg minél előbb es addig hagyd nyitva az ajtót
2022. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy parapetes, zárt égésterű készülék. Biztonságosnak számít szénmonoxid szempontjából, de ha te ettől jobban alszol jó lesz az XC70


A gáz szag viszont egyáltalán nem normális jelenség, mielőbb nézesd meg gázszerelővel!

2022. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én életem nem csak tízenezer Ft-ot ér.

És a tiéd??


(Nálam a cs. házamban 5 db. van.)

2022. febr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Olga néni ***** válasza:
90%
A szén-monoxid szagtalan, azt biztosan nem érzed (ezért veszélyes). Ha az égéstermék valahol vissza tud jönni a lakásba (pl. rossz ablak mellett), lehet érezni gáz szagot. Mindenesetre egy gázszerelő kihívása nem árt, talán évek óta nem nézett már rá a készülékre szakember.
2022. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Ez konvektor, ráadásul zárt égesterű fajta, ebből nem igen jön vissza égéstermék, hacsak nem ég szét a hődob, de ahhoz ez még nagyon új konvektor.Viszont valamelyik cső csatlakozás még lehet laza, amit szerelővel meg kéne huzatni.
2022. márc. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!