Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet vagy saját lakás?

Albérlet vagy saját lakás?

Figyelt kérdés

Adott egy lakás, amit anyukám vett pár éve,befektetés céljából. Kint van a 18.kerületben,bérlők laknak benne jelenleg.

Nekem ez nagyon kint van és nem is szimpatikus ez a kerület,valamint lakótelepen van a lakás és nem is az én ízlésem.

Arra gondoltam,hogy albérletbe mennék valahol a belváros vagy a budai zöldebb környezetben.

Ti mit tennétek? Inkább kompromisszumot kötnétek és külkerületben élnétek az egyetemtől és munkahelytől távol egy olyan lakásban és környéken ami nem tetszik, vagy fizetnétek egy albérletet ami tetszik és jó környéken van?

A saját lakásban ugye csak rezsi lenne, az albérletben bérleti díj is.



2022. márc. 1. 23:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat nekem anno nem lett volna mindegy, hogy 120-140 ezer forint a zsebemben marad, igy en abszolut a “ “sajatot”valasztottam volna es utaztam volna tobbet.

Ezt csak te tudhatod, hogy neked mi fer bele.

2022. márc. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint inkább fizetnék egy albérletben egy szobát, mint hogy utáljak hazajárni. De ha a pénz fontos szempont és nem annyira szörnyű a saját lakás sem, akkor érdemes megpróbálni odaköltözni, aztán később még válthatsz, ha mégsem jó.
2022. márc. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd mikor megtudod, hogy mennyit is kellene fizetned egy olyan albérletért amilyenre vágysz, meg ott lesz a kötekedő tulajdonos is, aki miatt egy szöget se verhetsz be, akkor jó lesz majd neked a saját lakás is. 😉
2022. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakást választanám. Egyszerű az indok, én albérletben lakom olyan környéken ami nem tetszik :D Legalább ne kéne érte fizetnem
2022. márc. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én szerintem körbenéznék az albérletpiacon. A 18 kerbe én se járnék szívesen haza.

Hosszú tavú megoldás az lenne ha gyűjtenél vagy hitelt vennél föl, eladnátok a lakást és vennél egy számodra elfogadható helyen.

2022. márc. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy az esetedben mi a gond!

Miért költöznél egy olyan lakásba, amit utálsz, miközben az ki van adva és megtermeli a te jó helyen levő albid árát?

2022. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Azzal azert legyél tisztában, hogy egy külső-pesti panellakás nem fogja neked kitermelni a budai hegyoldalban egy lakás bérleti díját sem.
2022. márc. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7

Csakhogy nem mindegy, hogy 30ezret kell hozzátenni, vagy 160ezret kicsengetni.

Ugyanezen az elven működik az ingatlanvásárlás is.

Nyilván egy budai hegyvidéki lakás/ház durván 150-200 millió, ha venni akarna.

2022. márc. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Elcserélném olyan lakásra, ami a nekem tetsző helyen van.
2022. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
#8: nem akartam belemenni a reszletekbe, de én pl biztos azt csinálnám, hogy eladnám a pesti lakást, es vennék fel hitelt, így lenne egy jó helyen levő lakásom, de legalább nem albérletre dobnám ki a plusz pénzt havonta
2022. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!