Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Éjszakai áramtól jogos, hogy...

Éjszakai áramtól jogos, hogy falnak megyek?

Figyelt kérdés

5 éve költöztek szüleim másik házba, de az előző lakó egy öreg néni volt, aki éjszakai áramos 80 literes bojlert szereltetett be a felújított fürdőbe. 4 felnőtt embernek ez egy kínszenvedés. Egyetemista vagyok, nem vagyok mindig itt. De pl: este nem tudunk 4-en egymás után elmenni zuhanyozni (meg még hajat mosni), mert elfogy a víz, nem melegedik fel.


Holnap megyünk valahová, erre 10 perce nyögi be anya, hogy mindenki holnap akar hajat mosni. Én már vagy 50x-edik alkalommal veszekedtem vele, hogy a rohadt bojler miatt muszáj alkalmazkodnunk egymáshoz, nem igaz, hogy megint nekem kell alvás helyett hajat mosnom és szőrtelenítenem, mert máshogy nem lesz elég a víz nekik.


És azért csinálom ezeket reggel, mert nagyon zsíros a hajam és nagyon gyorsan nő a szőröm, így a reggellel 1 éjszakát megspórolok magamnak. 10 éve ilyen vagyok, és még mindig ezen kell hisztizni a családommal állandóan, akik heti 1x mosnak hajat...



2022. márc. 14. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Közelítsük meg inkább műszaki oldalról a kérdést, abban több szokott lenni a siker.

Hőfokszabályzó maximumra van tekerve? Nálunk a 120-as bojler elég szokott lenni esetenként 4 embernek is, pedig szinte alig keverünk hozzá hidegvizet. Így télen szoktam kicsit rátekerni, ha itt van édesanyám barátja illetve mi is itt vagyunk barátnőmmel.

Ha a legmelegebb állásra teszed ott sem ad kellően elég melegvizet? Egy 80 literes tároló elég melegvizet kellene adjon 4 fő zuhanyzására, ha 80 fokosra fűtöd.

2022. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Miss Endzsi ***** válasza:
58%
Vízkőtlenítitek évente? A miénk már olyan vízköves duplaannyiba idő mire felfűt 55 fokra.
2022. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Miss Endzsi ***** válasza:
41%
Tehát 80-ra fel se tud.
2022. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Max 60 ra lehet csak. Át kellene kötni normál áramra,nem olyan nagy különbség a dijban.Akkor nem lenne ilyen probléma .
2022. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes hasznos választ ment mindenkinek a zöld! :) Állítólag valamilyen technikai okból nem lehet nem éjszakaira kötni. Sajnos a földszinti és az emeleti áramkör a biztosítékokkal együtt elég régi, vezetékekig újítani kéne az egész házat, de erre sajnos nem telik. Sokszor leverik az eszközök a biztosítékokat, az utcában alapból is elég gyakran van áramszünet. Nyilván ha egyszer nem fogja bírni a rendszer mondjuk a konyhában az eszközöket, akkor biztosan kell költsenek rá a szüleim, mert a villanyszerelő már rengetegszer elmondta, hogy nem nagyon lesz választásuk. Az ejszakai áramos bojler meg állítólag valamiféle könnyítés is, nem értek hozzá.
2022. márc. 14. 23:28
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk hiába 120 literes bojlerünk van, nem volt elég 4 főnek.

Mosogatógépem nincs, tehát még ahhoz is kellett a meleg víz.

Mi ezért átköttettük nappali áramra,talán 500 ft-tal fizetünk többet havonta.

2022. márc. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
#5 pénzügyileg jöttök illetve jönnétek ki vele jobban. Az "éjszakai" valójában vezérelt (B tarifa) áramot akkor kapcsolja be távolról a szolgáltató, amikor feleslege van. Kiegyensúlyozottabban működnek az erőművek. Olcsóbban tudja neked adni emiatt, viszont csak napi 8 órában van, megszakításokkal. Egy bekapcsolás legalább 15 percig tart és azt hiszem nappalra is jut vagy 2 óra belőle.
2022. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

"Mi ezért átköttettük nappali áramra,talán 500 ft-tal fizetünk többet havonta."


Ne nevettess, hát a kezemet nem tudnám megmosni annyiért, nemhogy zuhanyozni..! (Tényleg, szoktatok kezet mosni?)


Ez az 500,- körüli összeg csak úgy jön ki, ha átlagosan csak 40 percig melegít naponta a bojler! (Szerintem.)

Na, most akkor több lehetőség felmerül:

- a., Valójában van az a különbség minimum 3000 Ft is.

- b., Tényleg csak 500, mert kb. 4-5 perc alatt lezuhanyoztok és/vagy mind a négyen kopaszok vagytok, vagy nem használjátok mind a négyen minden nap.

- c., A nappali és az éjszakai áram között kapcsolgat a rendszer...


Mindenesetre én is inkább fizetek többet, minthogy hideg vízzel kelljen lezuhanyoznom.

2022. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Igen,annyival emelkedett meg a havi villanyszámlánk.

Áramkedvezményünk van,energiaszektorban dolgozom.

De ha nem lenne akkor is átköttettem volna.

És mind a négyen fürdünk mindennap(van hogy többször is),és hajat is szoktunk mosni.

2022. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Keress egy olyan villanyszerelőt aki dolgozni akar és nem kifogásokat keres hanem megoldásokat. Tudom ez nehéz ügy.
2022. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!