Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet árából lehet alkudni?

Albérlet árából lehet alkudni?

Figyelt kérdés
Áprilisban tervezem a felköltözést Pestre és nézegettem albikat, találtam is egyet, ami szinte minden szempontból jó lenne, csak minimálisan drágább, mint amennyit kiadnék érte. Ugye eladásánál mindenki próbál alkudozni, albinál ez mennyire van rendben? Illetve kb mekkora % a reális, mondjuk ha 5-10% között próbálok alkudni az még nem prosztóság? :D

2022. márc. 15. 08:52
A kérdező szavazást indított:
Nyugodtan próbáld meg, max nem jön össze, de nem gáz
Nem igazán illendő dolog alkudni albinál
27 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet próbálni, de azonnal hátrányba kerülsz azokkal szemben, akik nem alkudoznak.
2022. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
eszembe nem jutott alkudni soha, olyat kerestem ami megfelelő árban is
2022. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem akarlak bántani, csak segíteni szeretnék.

Tuti, hogy én nem adnám ki olyannak, aki alkudozik. Alapban a mentalitással van gondom, amellett aki ennyire kötélen táncol nem látom biztosítva nála az anyagiakat.

2022. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg ha te is nyújtasz valami pluszt cserében. Pl nagyon sokáig bérled, alig vagy otthon (kevésbé amortizálódik), ismeritek egymást közvetlenül, vagy közvetve, ezért megbízik benned. Vagy valami ilyesmi.
2022. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha keresleti piac van pont akkor nem érdemes alkudozni, mert a tulajdonos válaszhat a jelentkezők között, és nagy eséllyel egy olyan bérlőt fog választani aki nem akarta csökkenteni a bérleti díjat. Kinálati piacnál amikor egy halom albérlet áll üresen akkor a tulajdonos szeretné azt elérni, hogy az ő ingatlanja legyen kiadva, ilyenkor jó eséllyel lehet az árból lefaragni. Covid idején volt amikor az egyetemisták és a vendéglátásban dolgozók hazamentek, hogy lasszóval kellett bérlőt fogni mert üresen álltak a lakások.
2022. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Az én lakásomra elég sokan jelentkeztek, de a fő célom volt, hogy megfelelő bérlőket találjak. Külföldi diákoknak, akik a legtöbbet fizetnek, egyéb okok miatt nem akartam kiadni. A mostani bérlőm alkudott, de még annál olcsóbban is kiadtam volna neki. Nálam fontosabb a szimpátia, a megbízható bérlő, mint az, hogy a legmagasabb díjat kérjem. (Közel 30 éve adok ki lakásokat)
2022. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

#6

Én viszont már megtanultam, hogy nem hiszek a mesékben!:)

Nem csak a csóró szabólegény lehet becsületes és nem csak a szegény cselédlány a szép!:)

Ebből adódóan én is kizárólag szimpátia alapján adom ki a lakásom, de csak megfelelő anyagiakkal rendelkezőnek.

Ez üzlet - nem jótékonykodás vagy párkeresés - amivel korrekt viszonyok mellett mindenki jól jár.

Nálam pl. 6-8 évig laknak a JÓL MEGVÁLASZTOTT bérlők, de még egyik sem alkudozott.

2022. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tavaly kerestem albérletet találkoztam egy olyan hirdetéssel, hogy beleirták alku kizárt.


Ebből gondolom, hogy sokan próbálkoznak alkudni a tulajdonosok meg nem szeretik.

2022. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Persze.
2022. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
4., 6. nálam is. 9. voltam.
2022. márc. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!