Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Francia nyelvtudással és...

Francia nyelvtudással és orvosi diplomával megéri Franciaországba költözni?

Figyelt kérdés

2022. márc. 17. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Csak ha megvan már ott a munkahelyed.
2022. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen
2022. márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes, de készülj fel arra, hogy egy vidéki kisvárosban helyeznek el egy könnyű kiegészítő/ellenőrző vizsga után.

A mi családunknak két erdélyi orvosa is van, egy szívgyógyász és egy szemész.

Nagyon sok román orvost alkalmaznak, és sok segítséget nyújtanak nekik lakhatással, felszereléssel, rendelővel stb.

Mi azt látjuk, hogy ezeknek az orvosoknak - ugyanúgy, mint a "körzeti" ill. háziorvosoknak rengeteg paciense van, sosem ürül ki a várószobájuk.

Ha nekik sikerül, neked miért ne menne?

2022. márc. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
60%

Igen de az elején nem a legnevesebb kórházba fognak kinevezni főorvosnak. Francia ország nagyon drága, úgy készülj.


De ha megvan hozzá a kellő nyelvtudasod, érdekel az ország, el tudnád magad ott képzelni persze.


Es legyen munkahelyed, amit már irtak előttem, csakis utána

2022. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerinted utolsó válaszoló , a franciák nem fizetik meg az orvosokat ?

Magyarországon sem lesz végzés után az ember osztályvezető főorvos.

Én kimennék. Nekem a célom Svájc olasz része. Két év múlva végzek, pár év tapasztalattal szeretnék kimenni .

2022. márc. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nem mondtam egy szoval se hogy ne fizetnek meg, nem értem ezt honnan szedted.


Azt mondtam hogy drága, nyilván ez relatív, nem származom szegeny családból megse mondom azt hogy olcsó ország, mert nem az.

2022. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az orvosi fizetéssel nem lenne gondja a francia árakkal a kérdezőnek. Nyugat-Európában megbecsülik a jó munkaerőt.

Az ottani árak az ottani fizetésekhez vannak szabva. Fölösleges magyar pénztárcához nézni.:)

2022. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyítóval keresik Franciaországban az orvosokat, akik hajlandóak vidékre menni, specialitással vagy anélkül.

Tudom, mert itt élek évtizedek óta.

A fizetésük a magyarhoz képest - akármennyivel drágább is a megélhetés - összehasonlíthatatlan.

Egy "médecin général" vidáman megkeres 6-7 ezer eurót havonta, de az biztos, hogy sok dolga lesz.

Ha valami specialitása van, ennél többet is.

(3. hozzászóló vagyok. Lepontoztatok, de nem baj, én ismerem az itteni helyzetet.)

Rengeteg nyugdíjba vonuló orvost nem tudnak helyettesíteni, kevés az utánpótlás.

Egy szemésznek pl. annyi betege van, hogy csak 4-6 hónapra tud randevút adni. És ez nemcsak velük van így.

2022. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igen persze nyilván, voltam kint ott erasmuson, mondjuk kórházba szerencsére nem, de csak arra akartam kilyukadni hogy mire ott megvan a munkahelye és kap is érte fizetést, nem tudom ott van e próbaidő, ha van akkor valószínűleg kevesebb pénzt fog kapni addig, tehát lényeg a lényeg, hogy az elején amíg meg nincs meg a biztos jövedelme, addig lehet kicsit többet fog költeni egy héten mint mondjuk itthon, de nem akarok senki penztarcajaban turkálni
2022. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én egy németországi klinikáról tudok nyilatkozni. Az egy hónapos próbaidő így nézett ki: ingyenes szállás a klinika saját apartmanjában, napi 3*étkezés biztosítása és az úti költségek fizetése . Lehet arra fele is van hasonló .
2022. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!