Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most akkor én nem otthon...

Most akkor én nem otthon lakok? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Vettem egy házat majdnem 10 éve, de itt mindenhol azt olvasom, hogy gyakori népe szerint ha “valaki otthon lakik” a mamahotel szinonimája.


Ezek szerint nekem a kiválasztott lakhelyem már nem az otthonom? Már nem otthon lakom? Akkor kinél?



2022. márc. 19. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Aki otthon lakik az nem egyenlő a mama hotellal.


Az mama hoteles, aki nem csinál semmit se, se házi munka se semmi, és a szülei tartják el.


Aki házimunkában részt vesz, és pénzügyileg is tudja támogatni a szüleit, az nem mama hoteles, hanem otthon lakik. De az is aki helyzetét nézve csak háztartási, ügyintézős, kaja vételi munkában tud csak segíteni, az sem mama hoteles.


Te otthon laksz a saját házadban, attól függetlenül, hogy a lakhelyed nem az a hely ahol felnőttél.


A gyk népével nem kell foglalkozni, szinte egyik sincs tisztába a mama hotel fogalmával.

2022. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
#4, Jah, hát szerintem is vagy elmaradt a gyógyszer, vagy túl sok volt reggel a pálinka. És még csak nem is poén.
2022. márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miért lenne értelmetlen? Csak próbáltam értelmezni az itteniek logikáját, hogy “otthon lakik = szülőknél”.


Folyamatosan ezt írják itt, sokszor olvasom, hogy magukat nagyra tartó nők is írják, hogy ők aztán szóba sem állnának olyannal aki “otthon lakik”.


Akkor hol a rákban lakjon? Híd alatt? Vagy koleszban?

2022. márc. 19. 11:53
 4/7 A kérdező kommentje:

5# nem én írtam.


“ A fizetésedet meg ha már otthon laksz jó lenne megspórolni.”



“Egyébként szerintem egyre többen fognak otthon élni (hacsak nem gazdag szülők csemetéjéről van szó aki alá lakást tolnak azonnal), mert újabb ingatlanár-emelkedés várható.”


Csak szemezgettem az okosságokból. Ez az egyre többen fognak otthon élni szerintem olyan butus megfogalmazás, hogy már majdnem aranyos.

2022. márc. 19. 12:07
 5/7 kovpet ***** válasza:
52%

Hibásan fogalmaznak, de ez nem ritka. Random megnézel 10 kommentet, nem is egyben lesz valami hasonló. Vagy olyan helyesírási hiba, amit kétszer kell elolvasni, mert elsőre nem hiszed el.


Amúgy Metallicának van igaza: "Where I lay my head is home"

2022. márc. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
na ez a kérdés tipikus példája amikor szándékosan hülye a kérdező.
2022. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
...és tipikus példa, ahogy ezzel bevonzza a hülye válaszokat.
2022. márc. 20. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!