Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szoktatok otthon vizet tartalé...

Szoktatok otthon vizet tartalékba, vész esetére betárazni, betárolni?

Figyelt kérdés

Pl 50-100 liternyit, esetleg többet is, vagy akár csak egy 20-30 literes marmon kannára valót. Hogy pl a vízvezeték meghibásodása, javítása, átmeneti kiesése esetére legyen otthon annyi, amiből főztök egy kávét, egy teát, megisszátok, vagy egy arcmosáshoz, borotválkozáshoz elegendő. Amíg kijavítják a hibát, vagy reggel összeszeditek magatok annyira hogy elinduljatok kannával, kishordóval vízért a faluban, a városban.


Részemről kb 3 éve táraztam be egy 60 literes savanyúságos hordónyit, amire azért volt szükség, mert elromlott a konyhai csap, és ezért el kellett zárni a főcsapot. Mikor már nem volt rá szükség, párom nyaggatott, hogy most már öntsem ki. De azzal érveltem, vizet nem öntünk ki, hanem majd szépen elhasználjuk, és betettem a spejzba, ahol megfért a sarokban. Persze ő azzal támadott, hogy biztosan mániákus vagyok, és várom a világégést, preppingelek, vagy ilyesmi. Persze védekeztem, hogy nem, nem, csakis az ivóvíz iránti tiszteletből nem öntjük ki. Aztán elfeledkeztünk róla. Bútorlap került a tetejére, arra műanyag láda, abba meg befőttek, lekvár, paradicsomlé, stb. Egészen addig amíg eljött a a nagy nap: reggel nyitom a csapot, és nincs víz. "Te zártad el a főcsapot? Te zártad el a főcsapot?" Én nem. Lassan eszünkbe jutott a három éve odatett hordó, és nemsokára már főtt a kávénk, volt miben mosakodnunk, fogat mosnunk reggel. True story.



2022. márc. 27. 06:06
1 2 3 4
 1/35 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Nem. És ha tárolsz is inkább pet palackban. Nem minden műanyag jó vizet tárolni. Pláne 3 éves vizet nem használnék már.
2022. márc. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%
Nem szoktam, de folyamatosan van 120 liter RO vizem egy hordóban az akváriumhoz. Inni nem jó, de minden másra igen.
2022. márc. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
A vizek országa vagyunk, nincs miért tárolgatni, ráadásul egy idő után megposhad, főleg nyáron.
2022. márc. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%

En azzal a három éves vízzel még a fogamat sem mostam volna meg.

Esetleg WC öblítésre használnám.


Nálunk csak kb. 2 zsugorcsomagolasu víz van itthon.

Ha elzárják a vizet előtte az önkormányzat tájékoztatja a lakosságot.

2022. márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%

"Ha elzárják a vizet előtte az önkormányzat tájékoztatja a lakosságot."

Ha tervezetten zárják el, akkor nyilván. De azért nem csak ez fordulhat elő...

2022. márc. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%

Háborús vízhiányra csak bevizsgált vizű, motor nélkül is kiemelhető vizű kúttal tudsz készülni, mert ivóvizet nem kehet tárolni hónapokig, sem mennyiségben, sem minőségben.


Egyéb esetben, pl. csőtörés, ha többórás elzárásra lehet számítani, akkor szólnak, hogy 10 perced van megtölteni edényeket, kádat, mert zárják el a vizet.

2022. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
30%

"ivóvizet nem kehet tárolni hónapokig, sem mennyiségben, sem minőségben"

Palackozottat miért ne lehetne?

2022. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%

#7

A palackozott víz eltarthatósága sem korlátlan, van egy lejárata, ami rá van írva. Ez a bolti, higiénikusan kezelt, hermetikusan lezárt vizekre vonatkozik. Amit te töltögetsz PET palackokba, az hamarosan poshadt lesz.


Arról nem beszélve, hogy 1 fő minimális napi vízfogyasztása 1,5 liter, ez egy 3 tagú család esetén 4,5 liter, egy hónap alatt 135 liter.

Gyakorlatilag vagy 20 zsugorfólia víz kellene inni csak 1 hónapra.

A II.Vh. 6 évig tartott.

Az orosz-ukrán csatározások 2014 óta tartanak.

Akkor miről is beszélünk?

2022. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
81%
remélhetőleg nem lesz semmi bajotok, ennyi idő alatt jól elszaporodhattak a bacik.
2022. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim válasza:
56%
9-es kávét főztek simán kiment az a baci.
2022. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!