Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kilakoltatásnál kinek mi volt...

Kilakoltatásnál kinek mi volt a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok hogy a szívességi lakásfelhasználók kilakoltatása hogyan történt.

Én is egy ilyen eset előtt állok. Be engedtem a családtagjaimat a 100%-ig tulajdonomat képező lakásomba.

De albérletet nem kellett fizetniük csak közmű számlákat és megóvni a lakás és az udvar eredeti állapotát.

DE a számlákat nem fizették sosem és ezt én már meguntam.

Méghozzá a lakás sem az eredeti állapotában van.

Kívül belül meszelni kell. 2 ablakot 1 bejárati ajtót és 2 belső ajtót is cserélni kell mert betörték, tönkre tették. De az udvaron is fákat vágtak ki.

Szóval van elég bajom.

Annyit tudok hogy a téli időszakra való törvényi előírás miatt csak május 1-től lehet csak kilakoltatni nem polgári peres úton.

Törvényi előírást ahogy olvastam 15 nap a felmondási határidő.

Na itt az a fő kérdés hogy a 15 nap letelte után ha nem akartak távozni a lakók ki hogy oldotta meg vagy oldaná meg?!

Már keresek 2 izomagy embert hogy minden rendben menjen ha nem akarnak maguktól távozni.

De ha a lakók rendőrt hívnak ahogy jól tudom nem tudnak semmit sem tenni mert szabályos a szerződés felmondás és nem is ismerik az erre vonatkozó törvényi előírásokat hogy mégis mi hogy van.

Bocsánat mindenkinek hogy hosszú lett de mindent le kellett írnom hogy a történet átlátható és kerek legyen.

Még annyi kérdésem lenne hogy az okozott kárt és a még nem fizetett számlákat be lehet rajtuk hajtani valahogy? Akár bírósági úton is?



2022. ápr. 24. 17:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

A legtöbb bérbeadó nem adja ki romáknak, mert csak a baj van velük.

Persze a te családodat csak te ismered.

Vagy ha eddig nem is, de most már megismerted őket.

Annyit tudok mondani, hogy ha nem mennek ki maguktól, akkor igen drága és igen hosszú per lesz.


Sokkalta jobban jársz, ha keresel pár megfelelő kiállású embert némi kp-ért.

2022. ápr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

polgári peres eljárást tudsz indítani ellenük a károkozás miatt - de több évig eltarthat, és még akkor is lehet, hogy behajthatatlan lesz, mert pl. nem lesz bejelentett munkájuk, nincs vagyontárgyuk, amit le lehet foglalni.


A kilakoltatáshoz nem tudok hozzászólni...

2022. ápr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Van szerződésetek? Be vannak állandóra jelentve?


Mert ha sem szerződés, sem bejelentés és nem értenek a szóból, akkor leveszed az ajtót és elviszed "felújíttatni", vagy amikor alkalmas az időpont, akkor zárat cserélsz, a cuccaikat elraktározod és a tartozásuk rendezése után megkaphatják.


Ha van szerződés és be vannak jelentve, akkor tértivevényes(!) levélben felmondás, utána bíróság.

Ezek most viszonylag gyorsan mennek, 30-45 nap, utána a végzéssel mehetsz a végrehajtóhoz, aki 30 napon belül kirakja őket.

A tartozásaikat csak polgári peres eljárással tudod behajtani, első lépcső a közjegyzői fizetési meghagyás.

2022. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3-mas nincs szerződés. Állandóra be vannak jelentve.

De törvényileg ahogy olvastam 15 nap felmondási idő után kényszer kijelentést is lehet alkalmazni. (Ha egyáltalán lehetséges jelenleg.)

HA a lakó kiköltözik akkor 72 órán belül köteles bejelentenie az új lakcimét vagy tartózkodási helyét.

De a jegyző és a járási hivatalallal együtt meg lehet indítani úgymond egy lakcímrendezési eljárást. Megállapítják hogy tényleg nem laknak ott akkor a lakcimet fiktívvé fogják tenni míg a volt lakó újat nem jelent be.

2022. ápr. 24. 18:29
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

"Törvényi előírást ahogy olvastam 15 nap a felmondási határidő."

Ha nincs szivességi lakáshasználatról szerződésetek, akkor nincs felmondási idő sem.

Egy ésszerű időt mondja nekik, írásba is adhatod, és kész.

2022. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Ki tudod adni valakinek és akkor ő erőszakkal is birtokba veheti.

Vannak, akik vállalják papíron, hogy bérlők legyenek, és kiteszik őket.

Ők meg nem is költöznek be. De ennek díja van ugye, szolgáltatás.


De megszüntethetsz villanyszolgáltatást, vagy elviheted a bejárati ajtót, stb.

2022. ápr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6-os hivatalosan nem szüneteltethetem az áram szolgáltatást ha egy harmadik fél érdekeit sérti. De azt meg csinálhatom hogy adok nekik két hetet és szólok az EON-nak hogy ekkortól lakatlan lesz az ingatlan így szüneteltetik. Ha jól emlékszek az is 28 000 forint. Ki és vissza kapcsolás.

Ha a jó ajtót ablakot elviszem az akkor is egy jó megoldás lenne de jön a nyár így nem nagyon foglalkoznának vele. Mondjuk még májusban elég hűvös szokott lenni.

Mással nem igen nagyon akarom kirakatni őket mint hogy ők lesznek az új bérlők mert így is azt híresztelik hogy ez veszi meg az veszi meg a házad... stb.

Keresek majd egy magas nagydarab ''tahó parasztot'' aki jó pénzért erőszakkal kirakja őket.

2022. ápr. 24. 19:22
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
A bejelentes önmagában semmifele jogviszonyt nem keletkeztet.
2022. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

"6-os hivatalosan nem szüneteltethetem az áram szolgáltatást ha egy harmadik fél érdekeit sérti"

???? Akkor bárki beköltözhet a lakásodba? akkor mehetek?

2022. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A szüneteltetést kevered a kikapcsolással!

A szüneteltetés azt jelenti, hogy nem számláznak, mert a bejelentésed alapján üres a lakás, tehát nincs fogyasztás.

Ettől még van áram és ha keletkezik egy nagy számla, téged b@sznak meg. Kikapcsolni meg akkor fogják, ha 60 nappal lejár a számla, többszöri felszólításuk ellenére.

Ha ott laknak, akkor nem alkalmazhatsz kényszerkijelentést, sőt, ha valakivel erővel kiteteted, akkor az első rendőr visszakíséri őket, ha kérik, mert az az állandó bejelentett lakásuk.

Ezért NEM jelentünk be senkit állandóra a lakásunkba!

A 3-as válaszoló vagyok, már 2 bérlő kilakoltatásán túlvagyok, hidd el, van benne gyakorlatom. Csak azt tudod tenni, amit a 3-as válaszomban írtam!... mivel be vannak jelentkezve.

- írásban felmondás, bíróság

(... vagy beköltözöl melléjük)

2022. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!