Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Inkább a nagyobb, sok szobás...

Inkább a nagyobb, sok szobás házakat preferáljátok, vagy kicsi, könnyen kifűthető, szolid házat?

Figyelt kérdés

2022. jún. 10. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Azért ez elég egyértelmű szempontok alapján szokott eldőlni :) Mint például az, hogy egy picike ház feleannyiba (sem) kerül, mint egy nagy. Igaz ez a vételárra és a fenntartási költségekre is.

Én amúgy 80 nm feletti ingatlant csak akkor vennék, ha lenne pénzem a berendezésen és a fűtésen kívül személyzetre is, aki takarít, ápolja a kertet stb.

2022. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Kicsi
2022. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Most ez attól függ, mi a nagyobb és mi a kicsi?


Valahol a legjobb alapból az lenne, ha nem az alapján döntene az ember, hogy melyiket könnyebb kifűteni.


Amúgy szívesen laknék relatív nagy házban. Nem hatalmasban, de lehetne külön edzőterem, fedett medence, nagy garázs, mosókonyha, sima konyha étkezővel, nagy nappali, háló, vendégszoba.


Az sem mindegy hogy élek, családdal legalább minden főre egy szoba + nappali lenne a terv. Míg egyedül élve igazából egy kicsi 2-3 szobás lakásban is elvagyok.

2022. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Két gyerekkel a 90-100 nm körüli, jó beosztású (közös tér + 3 szoba) preferálom, egy olyan 500nm-es telekkel, amire még épp kifér egy ideiglenes medence vagy trambulin, oszt annyi. Ha ketten vagyunk, akkor 60-70. Ha egyedül lennék, inkább egy 40 nm-es lakást preferálnék, lehetőleg terasszal. Az ilyen (nekem) hatalmas 150-200 nm-es házak szerintem feleslegesek, csak eszik a pénzt, jó nagy ökológiai lábnyomot hagynak, meg túl sok cuccot gyűjt bele az ember. És úgyis mindenki csak egy képernyő vagy kaja előtt ül, ha otthon van.
2022. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én már megkaptam itt nem egyszer, hogy felesleges luxus a 2 szobás lakásom egyedül, mert egyszerre úgyis csak egy szobában tudok tartózkodni... Még jó hogy összenyitható a kettő :D
2022. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak sokszobás jöhetett szóba. Kell egy nyugiszoba a feleségemnek és egy nekem, egy hobbiműhely a feleségemnek, egy salgóval telerakott tároló a retro cuccoknak, kell egy műszerészműhely, kell egy tisztább szerelőműhely, kell egy koszolós szerelőműhely.

Hálószoba, vendégszoba, nappali bárpulttal, nagy konyha és nagy fürdőszoba, gépészeti helyiség, spejz, száraz pince a billiárdasztalnak, szaunának és általános tárolónak.

Ez nem egy 300 m2-es kastély, hanem egy sima 160 m2-es földszintes ház, csak saját magunk alakítottuk át a belterét.

2022. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mindentudó99 ***** válasza:
51%
#5 Ezek szerint ha egy 200m2-es egy légterű lakásod lenne az ideális lenne mert egyszerre lennél mimdenhol.
2022. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 Sőt, ha kint vagyok enyém a világ.
2022. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, mi a sokszobás meg a szolid ház szerinted.

Nekem alap, hogy mindenkinek van egy-egy külön szobája plusz egy közös nappali, ebböl adódik egy minimális szobaszám, emellett még egy-két kényelmi szempontból hasznos szoba sem árt.

Másrészt egy normálisan megépített, szigetelt ház esetén majdnem mindegy a mérete, a fütésben nincs jelentös különbség.

2022. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Egyedül élve nekem 2 szobás ház kell, nappali+ háló. De ebben sem csak lyukak, mert előjönne a klausztrofóbiám.

Párban már 3 szoba, mert kell a privát tér és idő.

Nálam ezek a legszolídabb elvárások.

2022. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!