Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a 8. Kerületről,...

Mit gondoltok a 8. Kerületről, (józsefvárosról)? Leirás

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki rendszeresen jár a 8ba munka vagy iskola miatt, vagy olyan aki ott is lakik?

Mi a személyes tapasztalatok?

Tényleg van jó rész a 8. Kerületen belül, vagy az egész rossz?

Milyen éjszaka arrafele buszozni/villamosozni?

Van e ok aggódásra ha arra kell járnom?

Ha valakinek van jó sztorija azt is szivesen meghallgatom



2022. jún. 22. 16:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A palotanegyed egesz jó.


De vwnnak gázos részek.

2022. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Es mik azok pontosan? Par utcát?
2022. jún. 22. 16:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Éltem ott, rokonhoz most is gyakran járok arra. A Palotanegyed tényleg kulturált környék, illetve a Tisztviselőtelep bizonyos részei is. A Corvin sétány környéke pedig kifejezetten felkapott és menő, tele van új építésű házakkal és vendéglátóhelyekkel.

Rettegni teljesen felesleges, de azért maradj éber, és ha gyanús alakokat látsz, inkább kerüld el őket, abból nem lehet baj.

2022. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Vedd elő a google térképet. Beírod hogy palotanegyed és megmutwtja.
2022. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ott laktam a Diószeghy utcában na az elég gáz hely volt
2022. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Palotanegyed a kiskörút és nagykörút közötti rész.
2022. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

5


Esetleg meselsz par elmenyt onnan? Nagyon kivancsi vagyok

2022. jún. 22. 23:35
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#7: nem az 5-ös vagyok, de szerintem elég ha végignézed a google streetviewt. Plusz infó: külön rendőrségi konténert tettek le az utcában, hogy szemmel tudják tartani őket. Kb. drogelosztó központ, c-típusú lakosság.
2022. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha ingatlanost kérdezel, az lesz a sablon válasz, hogy az egész kerület be van kamerázva.


Ez csak részben igaz.


Igen, több kamera van itt, mint a XII. kerületben(onnan költöztem ide) de egy csomó hely van, ahol még mindig nincs. A kamerák egyébként gömb alakú fekete üvegbúra alatt vannak. Van, amelyik fix, van, ami folyamatosan, lassan forog. Sose tudod, hogy téged lát-e a kamera.

Ezt onnan tudom ilyen biztosan, hogy 2019-ben volt egy közúti balesetem az Orczy út és a Vajda Péter utca sarkán fényes nappal, és a rendőrök meglepődve mondták, hogy a kamera, ami pont ott volt a sarkon, másik irányba nézett, nincs felvétel az esetről.


Ennek ellenére 31 éves vagyok, 55kg, ésn5 év alatt még sose bántott senki. Nem fenyegettek meg nem raboltak ki.

Tudni kell viselkedni, és itt nem csak az udvariasságot értem.


Tömegközlekedés:

Nagyon valószínű, hogy nem tudod elkerülni a 99-es buszt.

Ez egy hírhedt járat, okkal.

Gyakran száll fel ide hajléktalan, vagy részeg, vagy részeg hajléktalan.

Sokszor visznek az utasok régi babakocsit, banyatankot, ami fémhulladékkal van tele, viszik beváltani.

Ezen a buszon egyszer egy 3 fős fital roma fiúkból álló csoport beszélgetett. Az egyik panaszkodottt, hogy 2 barátjuk is "eltűnt", nem veszi fel a telefont. A másik kettő, meg mondta, hogy az egyik előzetes letartóztatásba van, a másik már a jogerőset tölti.

A sztori az volt, hogy elkapták őket egy buliban a rendőrök, és megpróbálták lehúzni a wc-n a bizonyítékot. (Por alapú dolgot nem lehet lehúzni. Liszttel ki lehet otthon is próbálni)


A 24-es villamos a keleti pu-ról indul, és kB. a Nagyvárad térig kellemetlen társág utazik rajta.


Az 1-es villamos hasonló. A Népliget és a Stadionok megálló (Talán most már Puskás Ferenc megálló, nem tudom...) között vegyes a társág. Főleg a Hős utca miatt, arról már lehet hallottál. (ha nem, keress rá. Lesz mit olvasni) A Hős utca lakói sokszor felszállnak a villamosra, és elmennek a végéig, meg vissza, ezért ott néha akad egy-egy nehéz figura. [link]


A többség rendes, de sajnos elég egy is belőlük.


Ennek ellenére a fent említett Tisztviselőtelep a két villamosvonal, és a 99-es busz között van. (az Elnök utcánál megáll a 24-es, a Vajda Péter utcán több helyen a 99-es busz, és az 1-es villamos.) Teljesen biztonságos. Ott él pl. Kocsis Máté, politikus, aki elég jól keres, ha nem lenne jó környék, el tudna költözni. És oda járt Mila Kunnis gyereke is oviba, amikor itt forgatott.


A kerület sok Fradi intézménynek ad otthont, sok gyerek jár Fradi támogatta focira, kézilabdára, stb. Sok zöld-fehér hátizsák, stb.. van.

Ha Újpest szurkoló vagy, inkább ne az utcán hord a szurkolói mezedet.

2022. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9



Koszonom a reszletes leirast, hasonlo velemenyen vagyunk. Az ingatlanosok, es hasonlo uzletemberek monoton szövege hogy be van kamerazva. Errol annyit; barcsak egy kamera eleg indok lenne egy "brazilnak" hogy visszafogja magat. Sajnos nem eleg. Nem kamera kene, hanem egy jarorszolgalati rendor minden sarokra este 8 után egy hatalmas fegyverrel a hatan. Na akkor rend lenne, addig soha nem lesz az

2022. jún. 23. 16:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!