Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hova lenne érdemes költözni,...

Hova lenne érdemes költözni, ha elvárás számomra a csendes környezet?

Figyelt kérdés

Csendet, madárcsicsergést szeretnék a kertemben.

Eddig sok helyen laktam, de ez elérhetetlen álomnak tűnik.

Hol kellene nézelődnöm, hogy olyan házam lehessen ahol nyugodtan lehet pihenni és élvezni a csendet a kertben? Van ilyen hely?

Hosszú távon külföldre költözésre is nyitott vagyok szóval más európai országokból is írhattok olyan helyeket ahol ez szigorúan van szabályozva.



(A tanyát kérlek ne javasoljátok, nem szeretnék/tudnék földművelésből élni.)


2022. aug. 8. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Erdei házikó
2022. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Falu utolsó háza, erdőbe. Ehhez erdőbe lévő falvakat keress.
2022. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Erdő szélén lakunk faluban, a környéken mindenkinek a flex vagy a láncfűrész a kedvenc hobbija... Az ilyen helyek abszolút nem csendesek.

2022. aug. 8. 16:48
 4/12 anonim ***** válasza:
9%

Tanyavilág, ott ahol még van tanyavilág. Délalföld, szeged környékén Bordány-Mórahalom,Rúzsa,Öttömös,Pusztamérges,Zákányszék. Itt vannak olyan tanyák, amelyeknél még traktor se megy el előtte csak 2 havonta, ha az utat csinálják.

Telepjáró ajánlott hozzá néha, mert akkora a homok, h a legtöbb autó elül, de békés.

2022. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

"A tanyát kérlek ne javasoljátok, nem szeretnék/tudnék földművelésből élni."

2022. aug. 8. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

4. válaszoló vagyok :D nem kell földművelésből élni attól, h tanyán lakj. Sok városi költözött ki tanyára, felújították, bekötve a gáz(még ha lehet tartályból is) Víz(hidrofor), áram az elérhető, műholdas/vezetékes net is megoldható sok helyen. Egyedüli hátrány, h autó nélkül megvagy lőve.

Illetve a szomszéd földek azért jó, ha a te tulajdonodba van, de telepítesz egy erdőt/akácost/gyümölcsöst, akkor kevesebb a munka vele/hobbiként felfogható.


Én szeretnék tanyán lakni, én se mezőgazdasággal foglalkozni.

2022. aug. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Max a saját erdőd közepén lesz csend, de a repülők, helikopterek ott is zavarni fognak.
2022. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Erdő felejtős most, hogy vitya kiadta a kilövési engedélyt a tüzifára.
2022. aug. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony,falun is olyan joves menes van,mindenhol ket auto. Engem a funyiro nem zavar. A szembeszonmszed viszont vett egy oriasi yamaha sportmotort es reggel 5 kor brummogve indul vele munkaba. Szerinted? Kijottunk varosbol,a foutvonal,busz mellol falura es itt meg bug a motor 🤣😅
2022. aug. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked, hogy csak ez az egyetlen szempont van, nem érdekel hogy jutsz el boltba, hol van a legközelebbi kórház/ orvos, munkalehetőség.

Csak a csend a lényeg.

De el kell hogy keserítetselek Közép Európa ehez túlságosan sűrűn lakott.

Még a tanyán se lenne jó mert kora tavasztól késő őszig gépek dolgoznak a környező földeken amik ugye elnyomják a madárcsicsergést és pont akkor zúgnak amikor pihenni szeretnél.

Falu nem jöhet szóba mert hangosak a szomszéd gyerekek, fűnyíró, fűrész, kutya ugatás, zene stb.


Költözhetnél egy osztrák alpesi faházikóba de az horribilis összeg, télen 2 méteres hó, nyáron meg bőgnek a tehenek meg járnak a turisták.


Egyetlen lehetőség a teljes elszigetelődés Finnország, észak skandinávia, izland, Grönland, itt füvet nyírni biztos nem fognak de kevesebb a madár, es hosszú hideg és sötét a tél.

Esetleg egy olasz vagy egy spanyol villa több hektáros olajfa ültetvény közepén?

2022. aug. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!