Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy szúnyog...

Honnan tudom, hogy szúnyog vagy ágyi poloska csípett meg?

Figyelt kérdés

Annyira rettegek az ágyi poloskától, amit még sosem láttam, tudtommal nem volt vele dolgom.

De úgy összecsipkedett valami és nem tudom eldönteni, hogy sima szúnyogcsípés, vagy ágyipoloska.

Az ágyat hiába nézem, nem látok rajta semmit, de igazság szerint azt sem tudom, hogy mit kellene látnom.

Mik az árulkodó jelek?

Honnan tudom megállapítani, ha az csípett meg?


2022. aug. 15. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehonnan.

Én most voltam ilyen szituációban, nézegettem a neten képeket, de semmi.

Bár nálunk végül pók volt a ludas.

2022. aug. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ágyi poloska csípése és a csípés helye is jellegzetes.

[link]

Sok helyen írnak róla, kèpek is vannak stb.

2022. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Míg a szúnyogcsípés viszonylag rövid ideig viszket, az ágyi poloska csípése sokáig viszket és más a csípés jellege is. A szúnyog egyszer csíp meg egy helyen, az ágyi poloska egy kis részen többször is megcsíp.


Legkönnyebben úgy tudod megállapítani, hogy odafigyelsz mikor csípnek meg. Ha többnyire éjszaka és a fent említett módon az árulkodó jel. Ha minden reggel új csípésekkel kelsz, akkor gyanús, hogy poloska lesz.


A tisztasággal, igényességgel nem függ össze az ágyi poloska jelenléte. Én kifejezetten rend és tisztaságmániás vagyok, az a fajta aki nem szívesen fekszik le aludni ha áll a mosatlan. Mégis sikerült összeszednem amikor egy barátomnak segítettem a háza felújításában- korábban igénytelen lakóké volt, sok cuccot otthagytak, amiken poloska volt mint utólag kiderült.


Ajánlatos fehér lepedőt felhúzni, azon látod a poloskákat is, illetve az ürüléküket is. Ha álmodban szétnyomod, akkor szintén láthatod a fehér huzaton a vért. Mossál ki mindent ami befér a mosógépbe, magas hőfokon. Ezt ismételd hetente. A matracot gőzöld át alaposan vasalóval vagy amivel tudod. Ezt 8-10 naponta érdemes megcsinálni, a nagyobb példányokat nem fogod tudni megölni vele, de a petéket igen.

Azt mondják a szakemberek, hogy nem ajánlatos lecserélni az ágyat, matracot és társait, nekem mégis ez vált be. Én nem hívtam szakembert, mert nem tetszett a vegyszeres eljárás menete.

2022. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szúnyog ott csíp, ahol kilátszol, az ágyi poloska meg bemászik mindenhova amíg alszol.

Meg ha szúnyogod van, az alvás közben tuti belezümmög a füledbe :))

2022. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget.

Sajnos még mindig nem sikerült eldöntenem, ugyanis meztelenül és füldugóval alszom. :)

Mivel melegem van mindkettő elég felületet talál rajtam, a zümmögést pedig nem hallom.

Igazából amikor felfedeztem akkor több csípést láttam egy kisebb területen.

Azóta egy-két új csípéssel találkoztam.

2022. aug. 15. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha ön takarít akkor szúnyog , ha nem akkor poloska.
2022. aug. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!