Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van kertbe telepíthető napelem?

Van kertbe telepíthető napelem?

Figyelt kérdés

Gondoltam rá hogy beruházok egy napelemes rendszerre, de csak olyat látok amit a tetőre szerelnek. Érthető okokból.

Viszont nekem van egy olyan területem amit mindig ér a nap, ellenben a tetőmmel amire viszont lehet hogy fel sem tudják szerelni. Hallottam olyanról hogy valakinek azért nem rakták fel mert a tető nem megfelelő hozzá.

Szóval a lényeg van e olyan napelemes rendszer amit kiépítenek háznál is nem csak napelemparkokban, hogy gyakorlatilag a fölldre helyezik a napelemeket megdöntve? A karbantartása, tisztítása is jóval egyszerűbb így laikusként...



2022. aug. 18. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne, felénk is van egy egész park. A napelemnek tökmindegy, hogy a tetőn van vagy a földön. Ha sok pénzem lenne én napkövető napelemes rendszert telepítenék, pl. itt az iskolánál olyanok vannak.


[link]

2022. aug. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én garázstetős carport rendszert láttam, el is csábultam. Palatetőnk van, oda úgyse lehetne rakatni.

[link]

2022. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a napelemesek oda rakják ahová akarod, mivel te vagy a megrendelő, te fizetsz.
2022. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
támogatás csak tetőre van , de ha te 100% saját pénzből csinálod oda teszik vagy teszed ahová akarod .
2022. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
30-40 ezer plusz, modulonként a gyári földi tartó. Ha te megcsinálod az állványt, akkor pluszként legfeljebb a földkábel lesz.
2022. aug. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!