Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megéri még napelemes támogatás...

Megéri még napelemes támogatásra pályázni? Tényleg elbukok valami általam befizetett összeget ha nem nyerek a pályázaton? Egyáltalán érdemes még pályáznom? Klímát is szeretnék és legalább 50%os állami támogatás érdekel. Önerővel rendelkezem.

Figyelt kérdés
Kizárólag a témában jártasak válaszai érdekelnek

2022. aug. 19. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Olyan bonyolult, hogy egy átlagember ne tudjon pályázni pályázatírók nélkül, akik több-százezret kérnek érte.

+ szabványosítani kell a villanyórát... meg van még több ilyen kitétel.

Ezek sok százezres tételek, amiket elbuksz ha nem nyersz a pályázaton.

Arról nem is beszélve, hogy havi elszámolást kell aláírnod.

2022. aug. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tetőszerkezet két éves, vagyis új. Villanyóra suabványosítás
2022. aug. 19. 15:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Tetőszerkezet új. Villanyóra szabványosítás nem probléma. De akkor ezek szerint nem éri meg, mivel valószínűleg csak a pályázat írok járnak jól
2022. aug. 19. 15:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem megéri befektetni, de akkor ezek szerint csak egy nagy lehúzás az egész, amivel mások járnak jól
2022. aug. 19. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

1-es vagyok.

Én is szerettem volna pályázni, de 3 gyerek nélkül nem volt esély a nyerésre.

Ráadásul ha havi elszámolású, akkor fűtésre alkalmatlan az egész rendszer.


Saját "sziget rendszerű" lesz a sajátom, és a töredékéből megoldható, mint a mostani átverős, lehúzós napelemes cégek sok milliós ajánlatai.

2022. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 külön dolog a pályátatos ügy, és az 50%-os támogatásos konstrunció. A palyázni most nem lehet, talán jövő tavasszal lehet rá ismét lehetőség. Az 50%-os lakásfelújítás támogatásos mód nekem megérte. Ott nem pályázol, hanem ha megfelelsz a feltételeknek, autómatikusan jár a támogatás. Továbbá maradsz éves elszolásban, amibe belépés 2023 végéig lehetséges. 2021 szeptembere óta működik a rendszerem. Abszolút bevált. A jelen árak mellett max 3-4 éven belül meg fog térülni. De azt tudni kell, hogy nem mindenkinek, mindenhol, mindenféle körülmények között érdemes belevágni. Az 50%-os támogatással az a baj, hogy lecsúsztál. Ha most kezded el intézni, nincs esélyed az ezévi üzembehelyezésre, elszámolásra, ill. a támogatás kérelem beadására 2022. Dec 31 ig.
2022. aug. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Várhatóan jövő tavasszal lesz a 100%-os napelemes pályázat 2. fordulója. Ehhez meghatározott éves jövedelem alatt kell lenned és a gyerekek plussz pontot jelentenek, ahogyan az is, ha fejlesztendő régióban laksz. A pályázati kiírás tényleg bonyolult, én a cégemnél foglalkozom pályázatok írásával, de ezt nekem is négyszer kellett elolvasnom, mire többé-kevésbé értelmezni tudtam. A jó hír viszont az, hogy a regisztrált cég, aki a kivitelezést csinálja ezt bizonyos összegért megcsinálja általában helyetted (50-100 forint), ha buksz, akkor csak ezt az összeget bukod el, de első körben, aki megfelelt a kiírási feltételeknek, az mindenki elnyerte a pályázati összeget. A szívás ezzel a pályázattal viszont az, hogy a feltételek között szerepel, hogy bruttó elszámolásra kell áttérni, ami fűtés esetén finoman szólva sem éri meg.

A villanyórát tényleg szabványosítani kell, viszont ezt csak akkor kell megtenned, ha megnyered a pályázatot és a pályázati összeg ennek a költségét is fedezi.

Másik buktató, hogy maximum 5 kW-os napelemre lehet pályázni, ami a ház méretétől és egyéb energetikai állapotától függően (szigetelés, nyílászárók), nem biztos, hogy mindenkinek elég lesz.

Harmadik buktató, ami jellemző az első körben nyert pályázatoknál, hogy a folyósítás még mindig nem kezdődött meg és a tavaly decemberben- idén januárban kiadott árajánlatok a jelentős áremelkedések miatt már messze nem fedik a tényleges költségeket, a keretösszeg nem lesz elég a kivitelezésre, így 100% ide vagy oda, valószínűleg zsebbenyúlós lesz a különbözet kifizetése. Ha egyáltalán tudnak kivitelezni, mert jelenleg olyan inverter hiány van, hogy talán jövő tavaszra tudják elkezdeni a telepítéseket.

Egyéb pályázatról pillanatnyilag én nem tudok (javítsatok ki, ha tévedek).

2022. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Javítanám az előzőt.


"Másik buktató, hogy maximum 5 kW-os napelemre lehet pályázni"

- Tévedés. Az előző évi fogyasztásának megfelelőt kérhet, hiába szeretné bővíteni.

- A pályázatírás díját ki kell fizetni előre ami 2-300ezer Ft.

- A sikerdíjat ki kell fizetni, ami kb. 300ezer Ft.

- Az óra szabványosítás alapfeltétel, ami szintén több százezer lehet.

- Tegnap volt a tv híradóban, hogy a pályázatok nyerteseitől további 5-600ezer Ft-ot követelnek a telepítő cégek arra hivatkozva, hogy akkor még 350 volt az Euro stb...stb...

Vagyis zsebből egy millió megy rá akkor is ha valaki megnyerte a 100 %-os állami pályázatot.


Azután jön a fekete leves még, a bruttó elszámolással!

2022. aug. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"- A pályázatírás díját ki kell fizetni előre ami 2-300ezer Ft.

- A sikerdíjat ki kell fizetni, ami kb. 300ezer Ft."


Ez mind a kettő enyhén szólva is csúsztatás. Nem kell külön pályázatírót fogadni, a regisztrált kivitelező cégek 90%-a megírja/beadja a pályázatot és nem 200-300 ezerért, hanem konkrétan tudom, hogy az a cég, akivel én kapcsolatban vagyok 50 ezerért. Sikerdíj szintén nincs, ha nem pályázatíróval csináltatod, hanem a kivitelező céggel, ők a hasznukat a kivitelezési díjba, amit szintén a pályázat térít belekalkulálják.

Egyébként a "pályázatírás"néhány nyilatkozat és űrlap kitöltéséből, NAV igazolások, tulajdoni lap rendszerbe történő feltöltéséből áll, tehát az a cég, aki ezért elkér 200-300 ezret, az egyértelműen a lehúzásra játszik.(ismerek ilyet is)

Az óra szabványosítás csak sikeres pályázat esetén feltétel, ezt elég akkor megcsináltatni, mikor kiderül, hogy megnyerted-e a pályázatot és mint említettem ennek a díját is téríti a pályázat.


A zsebbenyúlós részt és a bruttó elszámolást én is írtam.

2022. aug. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
A bruttó elszámolás, mint feketeleves: ad1 kishazánkon kívül mindelhol ez van. ad2 Talán inkább örülni kellene a többmilliós támogatásnak. Sokan nem kapják, saját zsebből fizetik a napelem rendszerüket. És nekik is megéri. Régi igazság: ne azon bánkódj ami nincs, inkább annak örülj ami van.
2022. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!