Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan számolhatom ki a klíma...

Hogyan számolhatom ki a klíma (fűtésre), a bojler és egyéb elektronikai eszközök fogyasztását?

Figyelt kérdés

Egy családi ház elektromos fogyasztását próbálnám prediktálni, viszont mivel korábbi villanyszámlák nincsenek (+új ablakok és fűtés kerül bele), egyszerűen nem tudom meghatározni, hogy mennyit is fogyaszthat egy ház.


Egy 60m2 alapterületű, 2 szintes házról volna szó, B30 tégla, 5cm dryvit szigeteléssel, 3 rétegű új ablakokkal. Tető kőzetgyapottal szigetelve, lábazat belülről lesz szintén 10cm kőzetgyapottal szigetelve.


Az alsó szint egy 5Kw Midea All Easy Pro fűtésre optimalizált klímával lesz fűtve (ami egy 30m2 amerikai konyhás nappalit fed le) + ebbe az irányba 2 kis szoba, egy 6m2 dolgozó és 8m2 Háló található (ide egy 500-500w-os fűtőpanelt gondoltam, viszont lehet, a klíma melege miatt be sem kapcsolnánk, nem tudjuk előre). Kb. 21 fokon menne minden. A felső szint ritkán lenne használva, az alsó szinten megtermelt meleg felszáll, így, amikor fent is lennénk, a 3.5kw klíma biztosan nem üzemelne olyan mértékben, mint a lenti. (Igen, tudom, mélyen a mínusz fokok alatt többet fogyaszt a klíma - lehet, hogy idővel kandallóval átsegítjük ennek a néhány keményebb téli napnak az átvészelését, de kalkulálhatunk pusztán klímás fogyasztással.


A melegvizet terv szerint egy Ariston Lydos hőszivattyús bojler készítené el:


[link]


2-3 emberre, napi zuhanyzás + heti 2-3 kádas fürdőt kalkulálva


Továbbá, a standard, korszerű fogyasztók kerülnének (mosógép, hűtő, sütő, stb.)


Zéró kiindulási alapom van, így csupán érdeklődnék, hogy hogyan is kalkulálhatom a prediktált fogyasztást jelen állapotban a téli és a nyári hónapokat illetően? (Előbb-utóbb terveznék napelemes telepítést, ez is az egyik oka a kérdésemnek).


Köszi a segítséget!


2022. aug. 21. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A napelemhez kell egy éves fogyasztás, általából ebből kalkulálják ki.

Amit megtudsz csinálni, az a rétegrend alapján az U értéket kiszàmolni, és abből a m2-re vetített hőveszteséget 1 fok különbséggel. Innen tudsz számolni saccolni.

A szobában lévő panelok mennyit mennek, az sokminden függvénye( klíma helyzet, belső hőáramlás) szval senki nem saccolja meg ezt neked.

A két szint között remélem van ajtó, mert ha nincs, akkor minden hő azonnal felfele száll.

Inkább figyelj egy évig.

2022. aug. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lábazatot hogy tudod belülről szigetelni az rejtéj nekem.
2022. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!