Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Úgy alakult,hogy kiköltöznénk...

Úgy alakult,hogy kiköltöznénk Németországba. Vettünk fel Csok-ot, meg babaváró hitelt. A csok-róla olvastam, hogy 5 évig lehet más ingatlanban is élni, de engedélyeztetni kell a kormanyhivatalba. A babavárót meg lehet oldani? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 29. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szép kis kamatos kamat lesz a visszafizetés.
2022. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

Csokot atvijeted masik ongatlanra csak elobb be kell fizetned az osszeget nekik amit aztan visszakapsz. (Volt szomszed oldotta meg igy a koltozest)

Persze nem nemet ingatlanra.


Babavaronal sebkit nem erdekel hol elsz szerintem csak szulessen meg a gyerek idore.

2022. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Jövőre szerintem már lehet kérni menekült státuszt magyaroknak az EU országokban, és akkor már onnan is jár a támogatás, ezt még el lehet felejteni.
2022. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem hagyd meg magyarországi állandó lakcímnek a csokos lakcímedet. Ettől még Németországban mindent fogsz tudni intézni. Ott is tudsz majd lakcímet létrehozni.
2022. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet már lakcímmel trükközni. Német és a magyar hivatolok már "látják" egymást.
2022. aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Vissza kell fizetni, ráadásul úgy, hogy egy összegben kérik a kamatokat, mindent.
2022. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Persze, meg lehet oldani, vissza kell fizetni a kedvezményekkel együtt.


Ezt a kérdést nyilván akkor kellett volna felvenni, amikor aláírtatok mindent.

2022. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es felettem egy kérdést, a megoldás érdekel, nem a kritika. Ez évekkel ezelőtt volt, akkor még nem kerültünk abba a helyzetbe, amiben most vagyunk
2022. aug. 29. 22:55
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Sajnálom tényleg, nem feltétlenül kritikának szántam, de sokat segíthet olyannak a kérdésed, aki épp fontolgatja a jelenlegi összeomlás szélén, hogy idekötözi magát mindenféle gyerekpénzért.


Remélem sikerül belőle jól kijönni, keresd fel a bankokat, beszéljétek át, melyik a legoptimálisabb.

2022. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kormanyhivatalnál be kell jelenteni, a jogszabály lehetővé teszi, hogy munkavállalás miatt eltérő legyen az életvitel szerű ideiglenes lakcímem. Az állandó lakcím megmarad a magyar, hisz itt nem akarunk feladni mindent.

Babavárót meg szimplán csak fizetni kell, a banknak az a lényeg.

Tehát még lehet oldani hála istennek.

2022. szept. 6. 04:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!