Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Büntethetőek vagyunk e csendhá...

Büntethetőek vagyunk e csendháborítás miatt ha havonta 1-szer vagy max.2-szer szombatonként vagy pénteken (mindig hétvégén! ) baráti összejövetelt tartunk?

Figyelt kérdés

Hozzá tartozik az is, hogy zenét nem hallgatunk, csak beszélgetünk és nevetgélünk. Panellakásban lakunk és a fölöttünk lakót zavarja. Már beszéltünk róla egy párszor, de nem tudom komolyan venni, mert azt is szóvá tette, hogy sokat dohányzunk és érzi a szagot a lakásába és, hogy zavarja az is ha hajnali 2-kor húzom be a függönyt.

Soha nem szóltunk mi se semmiért pedig történt egy két eset már, sőt!

A mellettünk lakó azt mondta őket sose szokta zavarni..

Nem tudom mit tegyek. A városházán vagy valahol tudok ilyen esetben felvilágosítást kérni?


2010. szept. 25. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg minden településen van elfogadott, napszakonként változó megengedett zajszint. De kizárt, hogy egy baráti társaság zaja elérje, hacsak nem meséltek folyamatosan vicceket.(Nem derül ki, hogy mikor van a buli.)


A cigifüst valóban felszállhat a szellőzőrendszeren át, konyhában, fürdőben ne cigizz.


Rossz szomszédság ellen nincs orvosság sajnos.

2010. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

mihozzánk szilveszter éjszakáján fél 2-kor(ez már újév:)) jött fel az alattunk 2 emelettel lakó, mert zavarjuk őket...pedig csak két vendégünk volt, nem volt olyan hangos a zene se, és másnap bizony átmentem a közvetlen szomszédokhoz elnézést kérni. érdekes módon, ők semmit sem hallottak, csak ezek...

mondd meg neki, ha csendet és nyugalmat akar, menjen tanyára lakni!

2010. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
a jegyzőnél próbálkozhat a hülyéje, de ki fogják röhögni ;) jó bulizást, nyugodtan mehet a zene is, ha nem túl hangos ;)
2010. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem csináltok semmi rosszat mi a gond? Neked van igazad fogadja el.
2010. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Most már nyugodtabb vagyok..

2010. szept. 27. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Soha nem lehet tudni, kit miért zavar. Lehet, hogy csak szimplán h ü l y e, de az is lehet, hogy hét közben kidolgozza a belét és hétvégén meg pihenni szeretne, olyankor bármi zavaró lehet.

Sajnos s z a r dolog a panellakás, de tény, hogy sokaknak csak erre telik városban. Próbáljatok leülni egymással higgadtan és megbeszélni a dolgot. Ha egyikőtök sem h ü l y e, meg tudtok majd egyezni.

2010. dec. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Teljesen mindegy hogy hetente egyszer,havonta egyszer kergeted a szomszédaidat, az őrület határára. Ez olyan , mintha azt mondanád csak egyszer loptam - vagy ,csak egyszer öltem embert . Az én véleményem aki , semmibeveszi a szomszédját és hangosan halgassa a zenét, az fizessen csendháborításért (ha olyan sok pénze van. A másik meg erről le lehet vonni a következtetéseket, hogy ki milyen ember.
2011. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Aki meg direkt ,üvölteti a zenét, mert a szomszédja emberi módon megkérte rá hogy vegye halkabra. Hát ki dumál nekem azt csinálok amit akarok. Az ilyennel azt tenném bezárnám egy szobába a kedvenc zenéjével minimum három napig éjjel nappal dübörögne a zene az a pihent agyába, kíváncsi lennék hogy nézne ki három nap múlva.
2011. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!