Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek a penész ellen?

Mit tegyek a penész ellen?

Figyelt kérdés

Alapból átlagnál nagyobb a pára a szobámban, de a ruháimat is itt szárítom. Nyáron nincs gond, de télen vizesek a falak. Sok a penész.

Párátlanítógépet (30-40 ezer) vagy ruhaszárító gépet vennétek (90-100 ezer)?

Az ár, és fogyasztás miatt is inkább a párátlanítót mondanám.


2022. szept. 17. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Rendesen kellene fűteni és rendszeresen szellőztetni, a falaktól elhúzni a bútorokat hogy tudjon szellőzni.


A szárítógép is termel párát és zabálja az áramot.

2022. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Volt paratlanitonk (van is). Valoban segitseg de inkabb kenyszermegoldas. Nem komfortos hisz telen majd megy a szobadban egyfolytaban a ventillator es a kompresszornak is van nemi hangja. Plusz kellemetleb mindig uritgetni a tartalyt. Trotec a marka ami elvileg jo. 60-70e volt. Szerintem olcso husnak hig a leve.


Nalunk a hatso falon volt penesz es telen meg most is elofordul kicsit mert szigetelni kene, illetve a falban vittek vegig a vizcsovet anno kpe csovekkel. Ott vegig penededett mert hideg volt es ki tudott csapodni a para.

Egyreszt ezt megszuntettem. Szigetelt 5retegu csoben vittem vegig raadasul ahol tudtam, levittem a padloba. Tehat az ok megszuntetese sokat segit.

A masik nagy segitseg igenis a szaritogep volt. Hatalmas komfortot ad, hogy nem kell szaritgatni a ruhákat. Naponta tobbet is moshatsz es nincs para csak ott ahol a szaritogep van. Bar a nagy resze lecsapodik es elvezeti csoben a lefolyoban. Hoszivattyus igy nem akkora energiazabalo. En arra szavazok. Kb 160e volt.

2022. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

1 - és vagyok.


Szárítógépem van nekem is de mikor kinyitod az ajtaját ömlik ki rajta a pára, a kivett ruhák is árasztják magukból még egy ideig, hiába teszed a legmagasabb szárítási fokozatra. (márkás készülék)


Most olyan lakásban tartózkodom, ahol szintén megjelent elmúlt télen penész mivel újonnan vettem birtokba, nem tudtam hogy jönni fog.

Ezért ide nem is hoztam el a szárítógépet és az volt a megoldás amit írtam : bútorokat elhúzni hagy legyen légforgás.

Szavo-val lemostam a falat ahol fekete lett.


Persze minden lakás más.

2022. szept. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54990ft van a lidl párátlanító , napnta 2x 1-2 órára bekapcsolod és lényegesen csökken a páratartalom . ruha szárítására is tökéletes 6 óra alatt szárazak a ruhák
2022. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mennyit mosol, van-e helyed terigetni, és hogy neked fontos-e, hogy a ruhák gyorsabban szárazak legyenek. Ha nem mosol rendszeresen nagy mennyiséget, van elég szárítóhelyed, és ráérnek a cuccaid maguktól száradni, akkor valószínűleg nincs szükséged szárítógépre. A penészre vannak olcsóbb megoldások.
2022. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még mosógép mellett sem árt, ha van egy háztartási ruhacentrifuga. 2-3 perc alatt eltávolítja a ruhaneműben maradt víz 75%-át.
2022. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem van párátlanítóm, de nem használom. Órákon keresztül zúg a szobában, hát rohadt idegesítő.

Ha valamire pénzt akarsz költeni, és elfér valahol a lakásban, vegyél szárítógépet, és szellőztess. Vagy ne vegyél szárítógépet, csak szellőztess sokat. Ha műanyag ablakod van, és nincs beépítve szellőző, akkor csináltass valamit, pl. páraérzékelős szellőzőt. Az egészséged a tét, nem csak egy kis penész.

2022. szept. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 puritan ***** válasza:

A szárítógép szerintem azért lenne célszerűbb, mert az a vizes ruhából távolítja el közvetlenül a nedvességet, mielőtt még a nagy része a lakás levegőjébe jutna.

A párátlanító pedig a már megemelkedett páratartalmú levegőből próbálja kivonni a nedvességet. Akkor viszont már táplálja a penészfoltokat.

Mindnesetre a penész legnagyobb ellensége a fűtés.

2022. szept. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Többet szellőztess es igazából többet kellene fűteni is. A ruhákat jól centrizd ki és ne a szobában szárítsd. Illetve nem ártana egy festés - penészirtó is van némelyikben. Illetve nem tudom milyen az ablak(ok) állapota lehet azt is cserélni kellene a hőhíd miatt ha régi,rossz állapotú.
2022. okt. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!