Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Klíma fűtés üzemben normális,...

Klíma fűtés üzemben normális, hogy sokára indul el?

Figyelt kérdés

Soha nem fűtöttem még klímával, igazából nyáron lett felrakva, de csak hűtésben gondolkoztam. Tegnap kissé hűvös volt, így gondoltam belapcsolom. Először azt hittem, valami baja van. Kinyitotta a légterelőt, majd be is csukta. Percekig így állt mozdulatlanul. Kikapcsoltam, majd vissza, megint ugyanezt csinálta. Gondoltam várok még pár percet. Aztán végül elindult, kb. 10 percig langyos levegőt fújt csak, utána egyre melegebbet, aztán fél óra üzem után 25 fok lett :D

Normális, hogy ilyen lassan indul el rajta a fűtés?

A készülék egy Hisense wings pro 5kw.



2022. szept. 19. 10:15
 1/7 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy elvileg 1550watt teljesítmény felvételt ír fűtésnél, de felment 2100 wattig először, akkor ez most hogy van?

Utána lement 600wattra. Egy simplife okos konnektorral mértem.

2022. szept. 19. 10:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendszernek el kell indulnia, fűtési üzemmódba; ez fordított üzem a hűtéshez képest. Először előállítja a meleget, aztán becirkuláltatja, és fújja. Amíg hideg, vagy nem kellően meleget tud fújni, addig minek fújja a hideget? Ez nem fűtőbetét ami direkt meleget ad azonnal.
2022. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem is igy indul! Át kell neki álnia a fütesre! Klimás szerint mindegyik ezt csinálja
2022. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális. A hűtés se azonnal indul, be kell melegednie a rendszernek, csak hűtéskor azonnal bekapcsol a venti a beltériben, mert mindegy, hogy langyos fuvallatot érzel, utána úgyis hideg lesz. Fűtéskor viszont nem fújja rád a hűvös levegőt, csak azután kapcsol be a venti ha bemelegedett a rendszer.
2022. szept. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A teljesítményre: az elején természetesen nagyon sokat felvesz, hogy hamarabb bemelegedjen, aztán visszavesz annyira, hogy tudja tartani a hőmérsékletet. A kompresszor rövid ideig 120%-os teljesítményre is képes, ezért nem szerencsés 10 Amperes megszakítóra kötni, hiába annyi a 100%-os áramfelvétele a legtöbb hűtő-fűtő háztartási legkondinak.
2022. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Normàlis
2022. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11%

Nem,nem normális!

Nekem egy primitív,olcsó,5 éves(Airfel)klímám van, kb 1~1,5 perc,mire a beltéri elindul,és már a teljes meleget nyomja. Ha egyszer a beltéri terelőket kinyitja,utána nem kéne visszacsukni! A cégnél majd'félmilliós fűtésre optimalizált van,az sem csukja vissza.

2022. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!