Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minek még a házba is kamera?

Minek még a házba is kamera?

Figyelt kérdés

Tehát itt lakok anyáméknál egy kellemes környéken, és egy jó ideje már van két kamera kívül, elég sokat belát. Egyszer nem voltak otthon és egy barátomnak elment az utolsó vonata is, úgy éreztem nem lenne szép otthagynom egy idegen városban éjszaka és hazahoztam úgymond. Ők külföldön voltak de azonnal látták, először csak felhívtak hogy idegen van a házban és azonnal el kell tüntetnem, viszont meg sem tudtam magyarázni hogy ismerősömről van szó, végül a kamerába szóltak bele hogy azonnal távozik vagy baj lesz. Viszont nem sokra rá még egy kamerára lettem figyelmes amikor hazajöttem, csak most a folyosóban. Ezek az eszközök ugye biztonságra vannak kitalálva, de én inkább veszélyben érzem magamat.

Pedig inkább az a súlyosan paranoiás, aki még a szobájába is kamerát rak. Kb. mint a skizofrének akik szellemeket figyelnek. Azért nem értem az egészet, mert itt kb. 100/100 esetben magukat figyelgetik ahogy mennek egyik szobából a másikba, nem pedig egy esetleges betörőt. Ahogy azt sem gondolom, hogy én érdekes lennék megfigyelésre, ahogy épp a konyhából slattyogok egy teával, viszont rettentően félek és utálok kilépni a házból is, de még a konyháig is elmenni mert minden mozdulatomat látják. Menekülnöm kell itthon is. Hogy fog ez rám hatni hosszútávon és mit gondoltok erről, hogy még a házon belül is kamera kell?



2022. szept. 23. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy?
2022. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Akinek nincs vaj a füle mögött, és nincs rejtegetni valója, az nem fél a kamerától.

[Én egyszer 10 éve gépkocsival jártam úgy, hogy tartottam a megfelelő követési távolságot az előttem lévőtől, egyszer csak bevágott erre a szabad kis helyre egy autó, és hogy az előtte levőbe bele ne menjen, nyomott egy satuféket. Belecsúsztam. Még a rendőröket is kihívtam, de az előttem lévő kocsiban négyen voltak, és más mesét adtak elő, nekem kellett elvinnem a balhét, mert azt hozták ki, hogy nem tartottam a kellő követési távolságot, és ezért mentem beléjük. Nem esett jól sem az önérzetemnek, sem a pénztárcámnak. De az első dolgom volt fedélzeti kamerát beszerelni a kocsiba, hogy legközelebb ne legyen módja senkinek, még ha többségben vannak, akkor sem, a valótant benyalatni a rendőrökkel. Van kamera felvétel arról, hogy mi történt, hogyan történt, nem kell tanúskodni senkinek. A történtek ott vannak a felvételen, tökmindegy ki mit mond. Azóta nem csúsztam bele senkibe, de kellett párszor vészfékeznem, volt aki ki is pattant a kocsiból kakaskodni, meg üvöltözni. De elég volt csak rámutatni a kamerára, rögtön abbahagyta a nagyképűsködést, és elcsitulva vissza sunnyogott a kocsijába. ]

2022. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Engem az is zavar hogy az utcán látnak az emberek, oda is óvatosan megyek. De legalább már a házban sincs nyugtom. Nem félek tőle, inkább irritál.
2022. szept. 23. 15:30
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Hány éves vagy? Beszéld meg pszichológussal, ha másként nem megy. A szüleid szeretnek(legalább egy kicsit)? A leírtak szerint elég fura a hozzádállásuk(még akkor is, ha ott lakhatsz)

Ha övék a ház, akkor annyi kamerát, és oda szerelnek fel, ahová szükségesnek látják.

2022. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem fekete/fehér. A kamera arra van, hogy lehessen látni, hogy ki járkál a ház körül. Én elsősorban a kutyáim miatt tettem egy rakás kamerát az udvarra. (be is jött, mert egy szomszédról leszedték a nadrágot. A felvételen ott volt, hogy ő volt a kerítés rossz oldalán.).

A lakásba több megfontolásból sem teszek kamerát. Például, mert nem ismerek olyan rendszert, amit ne lehetne meghekkelni.

Ezek szerint a szüleiddel vagy albérletben laksz, ahol elvárás, hogy nem vihetsz fel vendéget. A kamera megfogott. A helyes eljárás (bár ezt nem kérdezted), hogy szólsz a házigazdának, hogy baj van Jakab lekéste a vonatot, szeretném éjszakára befogadni. Utána bevinni.

Így a bérbeadó joggal látta úgy, hogy megsértették a szabályait, valamit tenni kell. Hogy ennek jó megoldása-e még egy (vagy több kamera), azt én nem tudom megítélni, talán nem is feladatom.

A kamera nagyon jó az események rögzítésére. Ennek a jogi eljárásokban való használata, illetve a GDPR vonzata már sokkal izgalmasabb téma (úgy nem tudok rá értelmeset mondani, hogy foglalkoztam vele).

A másik érdekesség a biztosítási vonzat: Rengeteg szerződés van, ahol, ha a tolvajt/rablót elfogják, a biztosító kihátrál a képből, mondván, hogy az elkövető fizessen. Ebben az esetben a kamera lehet akár súlyosan negatív is. Egy cégnél a biztonsági kamerákat, arra hivatkozva, hogy ne verjék le, úgy helyezték el, hogy még véletlenül se csináljanak használható képet.

Azt hiszem a témát kicsit nagyobb körben elemeztem, mint a kérdés, de talán benne vannak a válaszok

2022. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Milyen jó, hogy a Gyakori még akkor is pszichológust ajánl, ha eldugul a vécé. Kamerákról van szó. És elfogadom az itteni szabályokat, igazából mit is tehetnék, csak a miértjét nem értem.
2022. szept. 23. 16:44
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

"Akinek nincs vaj a füle mögött, és nincs rejtegetni valója, az nem fél a kamerától."


Na ettől tudnék hányni. Olyanról hallottál már, hogy magánszféra? Ez megilleti azt is aki otthon van, meg azt is, aki mondjuk egy asztalnál ülve dolgozik folyamatosan, miközben bámulja a kamera. Vagy meséld el akkor, miért jobb az, hogy látnak félmeztelenül az otthoni rendszeren, a munkahelyin meg a főnöki irodában/tárgyalóban, hogy én a munkaterületemen megvakarom a seggem? Az autós kamera megint más kérdés, mert az ténylegesen téged véd, ráadásul azt közterületen használod, ahol magánszféra nincs.

2022. szept. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid betegek.
2022. szept. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8. Na ne, fel se tűnt bammeg:DD
2022. szept. 24. 10:51
 10/12 A kérdező kommentje:

A magánszféra, attól magánszféra...

Na igen, hetes szavai aranyat érnek! 5-ösnek üzenem, hogy qúrva jó ötlet volt az autós kamera, ámde az bűnmegelőzésre van, és nem azért bakker, hogy én elvileg a saját otthonomban hiányos öltözetben mertem megközelíteni a fürdőszobát, amikor más nem volt otthon. Na ez kérlek szépen milyen vaj? Sikerül-e a verekedő autósokat és az otthon segget vakarókat összehasonlítani?

2022. szept. 24. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!