Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hová tűnik a fűtési rendszerbő...

Hová tűnik a fűtési rendszerből a nyomás?

Figyelt kérdés

Van egy zárt fűtési rendszer egy kombi kazánnal. A tágulási tartályban 1 bar nyomás van, a rendszert 1.2-1.4 barra töltöttem. Meleg víz készítésnél nincs probléma, megy gond nélkül. Ha napokig nem fűtök, akkor sincs probléma, a nyomást tartja. Ha viszont fűtök, akkor a nyomás felmegy pár tizedet, de mindenképpen 2 bar alatt marad. Felfűtöm 60 fokos előremenőig, hagyom pár percet, majd kikapcsolom. Mire kihűl a víz a rendszerben, a kazánon a nyomás leesik 0 barra. Gyanakodtam tágulási tartályra, vettem másikat, de ugyanezt csinálja.

A csöveken, radiátorokon, kazánban sem látok sehol folyást, vizesedést.

Gondoltam, hogy levegős a rendszer és az automata légtelenítőn kidolgozza, ezért megcsináltam vagy 5 ilyen ciklust, de továbbra is ez a jelenség.

Hova tűnhet még a nyomás? Még arra gondolok, hogy valahol a kazánban ereszt valami és elpárolog? Hogyan tudnám ellenőrizni? Van egyéb ötlet?

Hívok szerelőt mindenképp, csak olyan nehezen jönnek ki mostanában, szeretnék kizárni mindent, amit lehet, hogy célirányosan jöjjön.



2022. okt. 7. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
A rendszert le kell engedni, mielőtt felpumpálod a nyomást 1 bar-ra.
2022. okt. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tágulási tartály alapból 1 bárra van beállitva .Felfűtés után,ahogy hűl a víz,a nyomás is esik .A kazán tágulási tartályában is van 1 "gumi labda "

Ami még nem telt meg vizzel,és az új tágulási ebbe nyomhatja be a vizet.

Mivel az új tágulási tartálynak 1 bár a nyomása,kinyomhatja a vizet a rendszerből.Ez a víz csak úgy a semmibe nem veszhet el .A rátöltések után egyszer csak megtelik minden.A biztonsági szelep is eltudja engedni,de ennek is nyoma van .A rendszerben marad levegő is eljut az automata légtelenitőig,helyébe víz kerül.Nem kell itt nagy viz mennyiségre gondolni,már 1 dl is nagyon emeli,vagy csökkenti a nyomást .

2022. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Üresen, felszerelés előtt, az udvaron állítottam be
2022. okt. 7. 18:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyan tippet kaptam, hogy esetleg valamelyik radiátor szelepen eteszthet úgy, hogy el is párolog. Ilyen létezik?
2022. okt. 7. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen régi ez a kazán.
2022. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
11 éves
2022. okt. 8. 06:43
 7/7 johny85 ***** válasza:
attól is függ milyen magas a ház,1bar=10m van a tágúlásin légtelenítő szelep a kazánon meg álltalába van nyomásmérő óra,és védő szelep ami 2.5bar útán kiold.
2022. okt. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!