Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az emberek többsége reggel...

Ha az emberek többsége reggel 8-tól dolgozik, a kéményseprők miért tartják értelmes húzásnak, hogy mindig délelőtt vagy kora délután kísérlik meg az ellenőrzést?

Figyelt kérdés
Azt hiszem, évente egyszer van ilyen kötelező. Sosem mennek délután, vagy este, amikor értelme lenne?

2022. okt. 17. 00:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
Mert az emberek többsége reggel 8-tól dolgozik, ahogy kezdted a mondatod.......amúgy ez sem feltétlenül igaz, de legyen.
2022. okt. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Tehát, ha tudják, hogy egy magánlakásban nem lesznek otthon, akkor az a válaszuk, hogy "de mi is akkor dolgozunk"? Ez ugyanaz, hogy csak Ausztriában jöttek rá, hogy éjszaka érdemes az autópályát karbantartani, nálunk nappal áll be az egész, és kész? (azt mondod, nem feltétlenül 8-tól dolgozik mindenki, akkor pont a kéményseprőknek nem kellene 8-tól, hát nem?)
2022. okt. 17. 00:16
 3/31 anonim ***** válasza:
44%
És szerinted ezt még hány munkára lehetne kivetíteni, hogy neked kényelmesebb legyen? Millióra. De mindegy. Te most kaptál egy levelet és ezen vergődsz. Ennyi.
2022. okt. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Hogy nekem kényelmesebb legyen?... Hát nyilván csak egy siránkozó nyárspolgár vagyok. Azon nem gondolkodunk el, amit példaként hoztam az osztrák éjjeli autópálya-karbantartásról. Minden ilyen lumpen hozzászólásából, mint te, könnyű megérteni, miért nem termelünk többet az EU gdp-jének 1%-ánál, miért nekünk van a leggyengébb devizánk a kontinensen. És nem lepődtem meg, hogy az első válaszoló egy olyan torzó, mint Te :) Mert ez a Monty Python torzók országa. Hogy is értenéd, hogy nem a GDP van a kéményseprésért, hanem a kéményseprés van a országért? Nyilván csak túl kényelmes vagyok.
2022. okt. 17. 00:26
 5/31 Revolúcióbiológus ***** válasza:
62%
S a kéményen mikor van csúcsforgalom? A legtöbb ember épp akkor fűt benne, mikor otthon van, nem lehetne elvégezni rajta kéményseprő szakmai vizsgálatokat este 8-kor, mikor megy a kazán és a kéményes vízmelegítő.
2022. okt. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Na, ez igazi válasz volt, ami nem arról szólt, hogy "ilyen, vagy olyan vagyok" :O
2022. okt. 17. 00:40
 7/31 A kérdező kommentje:
Bár most éppen még nincs fűtési szezon, ott ahol élek. Nem tudom, máshol van-e.
2022. okt. 17. 00:40
 8/31 anonim ***** válasza:
45%
Bármilyen meglepő, a legtöbb helyen van otthon valaki. Egyszer call centerben dolgoztam és pont ezt kérdeztük, hogy mi értelme van odatelefonálgatni (vonalason) amikor úgysincs otthon senki ilyenkor. Hát a karrierem alatt talán ha 2 olyan volt, hogy nem vette fel senki a telefont.
2022. okt. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez igazán meglep. Nem tudom fejben összerakni, hogyan lehet, hogy munkaidőben otthon vannak a háztartásokat. Abban az egyben biztos vagyok, hogy a homeofficolás nálunk a legkevésbé divat talán 27 EU-s országból. Mert nekem meg erre van kevés rálátásom. De biztos megvan a társadalomszociológiai magyarázat rá (csak én nem tudom elképzelni mik ezek a pontos magyarázatok, hogy munkaidőben otthon vannak, ahogy írod "szinte" mindenhol)
2022. okt. 17. 00:49
 10/31 anonim ***** válasza:
85%

Otthon vannak:

nyugdíjasok,

munkanélküliek,

GYES, GYED, szülési szabadság, stb.,

szabadságon, betegszabadságon, táppénzen lévők,

két műszakban dolgozók 50% valószínűséggel,

három műszakban dolgozók 33% valószínűséggel,

12/24/48-ban (négyes túr) dolgozók 75% valószínűséggel,

házi őrizetben lévők,

stb.

2022. okt. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!