Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tágulási tartály nem nyomja...

Tágulási tartály nem nyomja vissza a vizet?

Figyelt kérdés

Adott egy westen boyler digit, nem kondenzációs kazán zárt fűtési rendszerrel, automata légtelenítővel. Tönkrement benne a tágulási tartály, tele van vízzel, ezért tavaly a szerelő az kazán melletti legközelebbi radiátorra telepített egy új, nagyobb tágulási tartályt, amivel megoldódott a nyomás ingadozás probléma arra a szezonra.

Most kezdeném a fűtést és az a jelenség van, hogy ha fűtök, akkor a nyomás jó, maximum 1-2 tizedet emelkedik, de ha utána leállítom, akkor kb fél óra alatt elmegy nullára. Vizesedést nem láttam, kazán nemrég lett karbantartva.

Ha a tágulási tartályt kizárom, akkor szépen fel tudom nyomni az előremenőt kb 65 fokig, nyilván a nyomás ekkor már magas, de a biztonsági szelep még pont nem ereszt 2.5 barnál, ha ekkor elzárom, akkor szépen oda hűl vissza, ahonnan indult, nem megy el a nyomás. Tágulási tartályt visszakötve ugyanígy 65 fokig fűtve és elzárva elmegy a nyomás és a tágulásiban marad víz. Ha többször próbálom, mindig egy pár decivel több.

Gondoltam oké, akkor kuka a tágulási, vettem egy másikat, de pontosan ugyanazt csinálja azzal is.

Ez mitől lehet?

A tartályban a nyomást állítottam 0.8-tól 1.8 barig mindenre, természetesen radiátorról leszerelve, leürítve.

Ha kizárva jó, akkor a tágulási tartály lesz a ludas, de lehet, hogy nem az eszköz, hanem a beszerelés vagy más? Meg akkor tavaly miért ment? Fűtés szerelőt csak telefonon értem el egyelőre, nem tudott semmit modnani.

Segítsetek :)



2022. okt. 28. 19:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A tágulási tartálynak a nyomása alapon 1 bárnak kell lenni .Ekkor kell nyomást növelni,1.2-1.4 re.
2022. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
nem vagyok szakerto de a leirtak alapjan a tagulasi tartalyba alacsony az ellenoldali nyomas. ha a rendszeredben levo viz nyomasa pl 1.5bar es az ellennyomasod is 1.5 bar, amint a viz felmelegszik es megno a terfogata a rendszerben levo nyomas felmegy mondjuk 1.8barra. ilyenkor bele aramlik a viz a kiegyenlito tartalyba mert az ellennyomas csak 1.5bar. en azt tanacsolom hogy legnyomasmerovel nezd meg a kiegyenlito tartaly ellennyomasat amikor a rendszerre van kotve es 65 fokos, ebben az allapotban noveld az ellennyomast annyira h a rendszerben levo nyomas a kivant azintet elerje.
2022. okt. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2: a legutóbbi tesztben 0.8 bár volt a kazánban és 1.6 a tartályban. Nyilván ha fölé megy, akkor megy a tartályba, ugye ezért van, de amikor visszahűl, akkor vissza kéne nyomnia a rendszerbe úgy, hogy a tartályban ne legyen víz, a kazánban meg annyi, amivel indítottam. Tehát most 0.8 {nyilván élesben több, csak a tesztre engedtem vissza, hogy tudjam fűteni)
2022. okt. 29. 08:06
 4/21 anonim ***** válasza:
A tágulási tartályba lévő luffi csak a tágulási tartályba tud tágulni. Ha tágulási tartály lufijában nagyobb a nyomás mint a viz oldalon akkor a luffi simán kitőlti a tartályt és nem csinál semmit amig a viz oldalon nem lesz nagyobb nyomás. Pont forditva kell mint ahogy csináltad a tágulásiba kb 1 bár és 1,5 bárra tölteni a vizoldalon, igy mindig lesz a tágulási tartályba viz és nem fog leesni a nyomás. Ha jól méretezték a tartályt akkor kb 1,5-2,5 bár közöt fog ingadozni a rendszer nyomás a hőmérséklettől függöen.
2022. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, 1 bárra raktam a tágulásit üresen, 1.5-re a kazánt és kinyitottam a radiátor szelepet, amin a tágulási van. Szépen leesett a nyomás kb 0.9-re. Ha nyomok a kazánba vizet, akkor felmegy másfélre, elzárom a csapot és folyik vissza a tartályba, a nyomás esik 0.9-ig. 3 ilyen próba után a tartályban súlyra több liter víz van. Ugyanezt csinálta a másik tartállyal, ez most egy zsír új, érdemi használatban nem volt még
2022. okt. 29. 16:06
 6/21 anonim ***** válasza:

Rosszúl csinálod.


-A lufit felfujni nyomás nélkül.

-A szelepet a viz oldalon kinyitni.

-Nyitott szeleppel a rendszert addig tölteni mig nem lesz 1,5 bar a nyomás. Itt igazábol a rendszer hőmérsékletétől füg a pontos hőmérséklet. Ha meleg a rendszerben lévő viz 2,5 bar ha hideg 1,5


Tágulásiban mindig lesz pár liter viz. Lehet sok liter is ha nagyobb méretü.


Jelenleg az a probléma hogy a tágulási és és a szelep közőt nincs nyomás mig megnem nyitod a csapot. Hiába töltöd fel a vizoldalt 1,5 bárra ott nincs semmi ami fölvegye a tágulást, ezért amikor hozzá adsz plusz térfogatot a szelep nyitásával leesik a nyomás igy már a vizoldali nyomás kissebb lesz mint a nyomás a lufiban és a tágulási tartály megint nem fog semmit csinálni lásd 4 válasz.

2022. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, most így csináltam a leírt értékekkel. 1 bár a tartályban, 1.5 a rendszerben. Amikor felment 65 fok előre menőre, akkor a rendszerben kb 1.7 bar volt. Kikapcsoltam, fél óra múlva 0 bar volt a rendszerben
2022. okt. 29. 19:56
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha a tágulási tartály lufijából nem tünt el a levegő akkor a viz let kevesebb, valoszinű a biztonsági szeleppel van probléma. valoszinű 1,7 bár körül leengedi a nyomást. Probáld meg fütés nélkül föltölteni 2,5 bárra és figyelni a biztonsági szelepet (Több darab is lehetséges).
2022. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
hova van felszerelve a manometer ami a 0bart mutatja?
2022. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9: ez a modell, itt látható [link]
2022. okt. 31. 06:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!