Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van egy cserépkályhám.Tavaly...

Feri7400 kérdése:

Van egy cserépkályhám.Tavaly lett a kémény kipucolva,újrarakva.Van huzat a kályhában.Mégis amikor begyújtok kb 10-15 percig fustszag van Utána nincs.A kályha 4 éve volt átrakva.A fürdőszoba és a szoba kozott van.De csak a szobában érzem.Miertvan ez?

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert még hideg a kémény a begyújtáskor.
2022. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudom mekkora ez a kályha,azaz mennyire hideg amikor begyújtasz.Mondod jó a huzat,de hidegen is olyan jó? Ezt úgy tudod leellenőrizni,a nyitott hamu ajtó nyilásához tegyél 1 papir szalvétát.A huzatnak oda kell szivni,ott is tartani . Begyújtáskor a fűst még hideg,és a kályha fűstjárataiban bóklászni kell neki.Azaz a kályha tetejétől ujra az aljáig kell le jönnie .Ilyenkor a fuga kis részein is szivároghat.

Úgy gyújtsál be,hogy lehetőleg nagy lánggal égjen,ilyenkor a meleg jobban tör előre . Nem szabad hagyni,hogy a kályha teljes hidegre hűljön .

4 év alatt azért annyira nem lehet annyira kormos .

Én a múlt héten csináltam teljes kormolást,az egész kályha tetejét felszedtem.Még a tisztitó dugókat is most raktam be .Ha ezek bent lettek volna,nem kellett volna a kályha tetejét megbontanom.

Szuper lett.5x7x2.5 nagy

2022. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a fugákat! Főleg ahogy a kályha a kéménybe van kötve,annak is az alsó részét...a kályhások keze/ujja valamiért oda "nem szokott elérni",-hiányos lehet a fugázás.
2022. nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3x3x7.5 a kályha.

A teteje nincs berakva mert azt mondták,nem kell. Viszont a másik kettőnek be van rakva. Fürdőszoba felől van a kéménybe kötve.

Én ia arra gondoltam,hogy hideg kehet a kalyha. De másnap reggel még meleg a levegő a kalyhaban.

Kipróbálom holnap a papírt.

Átrakás előtt nem volt ilxen. Arra gondolok,hogy akkor csináltak valami rosszat

2022. nov. 29. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!