Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályhában hogyan kell...

Cserépkályhában hogyan kell tüzelni?

Figyelt kérdés

Párom szerint:

Begyujtok reggel, addig tüzelek amíg felmelegszik a csempe, majd ha leégett becsukok minden ajtaját és mára ennyi volt.



Hozzá tenném, hogy hajnalban, 4órakor begyujtott, majd elment dolgozni, én 8kor keltem és nem éreztem szinte semmit abból hogy begyujtott volna. A csempe épp hogy langyos volt.


Mi értelme annak hogy begyujtok, megvárom míg leég, becsukom, természetesen kialszik, majd ujra ujra be gyujtok?

Szerinte ezt igy kell, így túzelnek ilyenben évek óta..


2022. nov. 22. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor leég, es sok parázs van, akkor lehet rá, tenni, és kis huzattal, lassan ég le folyamatosan hőt leadva. Ki kell próbálni mennyi fát bír el ilyenkor, és mennyi huzat kell, hogy ne elaludjon, de nagy lánggal se égjen.
2022. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van, nem kell megvárni hogy kialudjon. Amikor még parázslik akkor tenni kell rá.


Amit viszont semmi esetre se csinálj: jól megrakod aztán elzárod a levegőjét. Ilyenkor a fagáz hajlamos hirtelen begyulladni. Gyakorlatilag fel lehet robbantani a cserépkályhát.


[link]

2022. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elzárni ha lobog, sosem zárom el, de számomra érthetetlen, hogy ki kell altatni párom szerint merthogy a cserép adja a meleget.

Ha adta volna akkor mikor felkelek még meleg van. De a szoba hőmérő szerint alig volt bent 20fok

2022. nov. 22. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Pàrod nem jól tudja. Begyújtok, mikor van paràzs, megrakom fàval, ajtót lezàrom, a kis ablakot kinyitom alul, ott kap levegőt, és lassan èg, ha nagyon hideg van kétszer rakom meg, ha leègett a fa amennyit akartam tüzelni, akkor zárom le, mikor már nem ég. Délután szoktam begyújtani, másnap még langyos a csempe mikor haza érek.
2022. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy először jó parazsat csinálj. Az arra rakott fa kevés levegővel lassan ég.

Ha sok levegőt adsz neki, akkor gyorsan leadja a hőt,( nagy lánggal ég) aminek jó része a kéményen megy ki a nagyobb huzat miatt.

Csökkented a levegőt és a huzatot, így lassan ég. A magas hőfokúparázson jól gázosodik a fa, és ég el a fagáz.

2022. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont hogy az alacsony égési hőmérsékleten nem tud elégni a fagáz, visszaesik a hatásfok. Kormol a kémény, nyomod a szálló port a környezetbe.
2022. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki kell tapasztalni, hogy mennyi fától lesz meleg a kályha. Utána már nem szabad tenni rá.
2022. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Függ a cserépkalyha méretétől is.
2022. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!