Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kevés lesz az olajradiátor,...

Kevés lesz az olajradiátor, ha mínuszok lesznek?

Figyelt kérdés
Egy kicsi, 1500 W-os olajradiátorral próbálok "befűteni" egy 20 m2-es lakást, nem sok sikerrel.:( 17-18 fok van amikor hazajövök, ezt estére "belehelem" 19-20-ra, de éjjel megint lejjebb megy a hőmérséklet. Lesz ez ennél rosszabb? Vegyek mellé egy ventilátoros hősugárzót is?

2022. nov. 23. 22:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

És akkor a lakók meg megfagynak?


Melyik barom döntötte ezt el?

2022. nov. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fűtőanyaggal, hogyan ment eddig a ház központi fűtés? Nehogy az elektromos fűtés többe kerüljön, mint a korábbi "drága ház központi fűtés" ! Ha mindenki nekiáll villanyárammal fűteni, és nincs erre méretezve a hálózat, könnyen túl lesz terhelve. Biztosítékok lecsapkodnak, vezetékek melegednek, tűzveszély stb.
2022. nov. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Ez egy olyan ház (egykoron üdülő volt, meg munkásszálló), ahol albérletbe adnak ki szobákat, de NEM minősül társasháznak. Nincsenek egyedi mérők a lakásokban, a bérleti díj tartalmazza a rezsit (nem tudjuk mennyi szokott lenni..). Az "üzemeltető" döntötte el, hogy nem lesz fűtés, mert amikor pár napra bekapcsolták, állítólag brutális számla érkezett. Úgyhogy lekapcsolták a házközponti kazánt és a lakóknak olajradiátorokat osztottak ki. Hogy így mennyi lesz a villanyszámla...???

Én azért jártam pórul, mert nekem volt ez a kis saját 1500 W-os, amit a fürdőben használtam, ezért nem kértem másikat. Nem gondoltam rá, hogy ez a szobához kevés lesz.:(

(De a hősugárzó segített, így már elfogadható a hőmérséklet.)

2022. nov. 25. 13:24
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ott a szigetelés is nagyon sovány lesz. Huzatfogó kígyót, hőszigetelő ablakfóliát tegyél fel és valamivel mozgasd a levegőt.
2022. nov. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Szigetelés biztosan nincs, de az ablak műanyag, jól záródó, szerencsére nem jön be rajta a huzat.
2022. nov. 26. 15:20
 16/27 A kérdező kommentje:

Azóta eltelt majdnem egy hónap és kint egyre hidegebb lett.

Csak akkor tudok a szobában 16 fok fölé menni, ha itthon vagyok és a hősugárzót is használom. A padlón a falnál most 13 fokot mértem...

Nem tudom, ezek után köteles vagyok-e bérleti díjat fizetni??

2022. dec. 20. 17:05
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
A 13 fok kevés, embernek is, és jön a penészedés. Nyugodtam reklamálj a bérbeadónál, legalább 20 fokot kellene biztosítania.
2022. dec. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

"Csak akkor tudok a szobában 16 fok fölé menni, ha itthon vagyok és a hősugárzót is használom. A padlón a falnál most 13 fokot mértem..."

Hát, ez sajnos várható volt a novemberben leírtak alapján.


"Nem tudom, ezek után köteles vagyok-e bérleti díjat fizetni??"

Miért is ne? Kérdés, hogy mennyit. De ha olyan szerződésed van, hogy jégbarlang, akkor akár sokat is. Ha meg szauna, akkor jelentős árengedményt vagy jogosult kérni.

2022. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Szaunáról csak álmodom...

Tavaly, beköltözéskor még volt házközponti fűtés.

A padlón 12 fok van.:( 3 zokniban lefagy a lábam, de ez a kisebbik gond, hanem van egy cicám, akinek visszatérő légúti betegsége van, időnként köhög. Most már egyre gyakrabban. Ha itthon vagyok, óránként utántöltöm az ivóvizét mikróban melegített vízzel, de ha dolgozom egész nap, ez nem nem kivitelezhető.. Egy átlagos állatorvosi költség sok-tízezer forint..

Az olajradiátort és a hősugárzót saját pénzemből vettem... A rengeteg meleg ruháról, zoknikról nem is beszélve...

Az új szerződéseinket nem láttuk vissza aláírva...

Estére a padlón 12 fokot mértem..:(

Tényleg tanácstalan vagyok hogy fizessek-e, hiszen nem a lakók kérték a házközponti gázfűtés kikapcsolását...

2022. dec. 21. 13:51
 20/27 NTBS ***** válasza:
Vegyél egy nagyobb olajradiátort.
2022. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!