Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem rég költöztem új helyre,...

Nem rég költöztem új helyre, és még új nekem a vegyestüzelésű kazán, ha véletlenül nincs áram a tűz ég de a keringető szivattyú leáll mit kell, vagy mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2022. nov. 24. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csökkented a levegőellátást, és szépen részletekben kiviszed a parazsat. Nyilván nem műanyag lapáton és nem potyogtatva le a padlóra helyezett újságpapírra vagy benzinre.
2022. nov. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Gravitációs vagy csak keringetővel megy?
2022. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
Inkább úgy kérdezném még pluszban hogy nyitott vagy zárt rendszer? De ha bizonytalan vagy húzd ki a parazsat a kazánból ahogy az egyes írt
2022. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem úgy korlátozni a tűz égését,hogy vizet locsolok be .

Ezért nem szabad a kazánt fullra megrakni .

2022. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

színusz hullámos szünetmentes tápegységet rá lehet kötni autó akkuval és akkor még akku méretétől függően sok órát is mehet.


vagy ahogy írták kiszeded a parazsat. 2001 óta vegyes kazánnal fűtök 1 kezem meg tudnám számolni, hányszor kellett kiszedni a parazsat. Az utolsó alkalom a szivattyú halála miatt következett be 3 éve.

2022. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én (voltam az egyes) emiatt gravitációsra építtettem ki anno. Mondjuk a felét mindjárt nulláztam is, mert termosztátfejes szelepeket rakattam fel, amiik miatt a hosszabbik ágon ugyan át nem megy át magától a víz. :D


Tehát, hadd hangsúlyozzam, azért a parázskivitelre fel kell készülni eszközben és agyban, mert akkor kapkodni mikor a kazán azt fontolgatja, hogy lejön a talpáról, az nem praktikus.

2022. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

En jartam mar ugy, hogy elment az aram, kint voltam az udvaron, eszre se vettem. Mikor raneztem, mar 90 fok korul jart a mutato. Ott volt mellettem az elozo 2 vagy 3 napi hamu, elkezdtem ra lapatolni, az lefolytotta a tuzet, hamar vissza is esett 65-70 fokra.

Azota vettem egy benzines generatort, parszor mar jol jott. (futesi szezon kezdetekor erdemes kiprobalni, mert nem biztos, hogy sietseg kozben elsore beugrik, hogy akkor melyik kart hogyan is kell allitani, hogy beinduljon)

2022. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mindentudó99 ***** válasza:
69%
#7 És ha nem vagy otthon ki rántja be a generátort? Én úgy oldottam meg hogy a vékony csöves zárt rendszeremet egyszerűen kinyitottam. Padlásra egy 200 l- és tartály és kész. Nincs para.
2022. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Első, hát valószínű ez lenne az első ötletem, illetve cselekményem.


2es, zárt rendszerű. Elvileg át tudom állítani gravitációsra de nem fordul meg benne a víz.


4es, azt vágom hogy nem lehet vizet locsolni rá.


5ös, uhh az fsza :/ az ötlet az jó! Te is így csinálod már?


6os igazad van, úgy is alakítom át a helyiséget.


Király, köszi a válaszokat!

2022. nov. 24. 21:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Legyen a kazán mellett 2 vödör homok!

Azzal kell lefojtani.


7 éve lett pufferral bővítve a rendszer, azóta nem volt áramszünet. Le is kopogom közben.


Elvileg megfordulna gravitációsan a Laddomaton keresztül, de nem bíznám rá az életem.


Én meg szoktam küldeni, 100 fok is szokott lenni.

2022. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!