Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megcsináltam a földelést. Nos...

Megcsináltam a földelést. Nos tesztelni nem tudtam még szerelőt hívni, mert a délután lett kész, de kipróbáltam egy 2000wattos hajszárítóval, ami elindul és működik de kb fél teljesítménnyel. Ez mennyire számít? (jónak)

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 23:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Életveszély amit csináltál barátom
2022. dec. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Egész konkrétan mit is csináltál?
2022. dec. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%
Mit jelent? Nagyjából annyit, hogy életveszélyben vannak azok, akik földelt elektromos készüléket használnak a környékeden.
2022. dec. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Azért a szerelőnek is mond ezt el, mielőtt még gyanútlanul megérint valamit és agyonvágja! Ha a helyedben lennék én mennék a rendőrségre feljelenteni magamat.
2022. dec. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
És hova csináltál földelest? Csak levertél, aztán a villszer összeköti?
2022. dec. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nagyon röhögök. Azonnal villanyszerelő. Tudom, hogy nincs pénz, de ha valakit megölsz, akkor sokáig maradsz a kóterban. Ha magadat ölöd meg, akkor szerencsétlen családod éhen fog halni.
2022. dec. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Sejtem mi a hiba...

Leversz egy földelőszondát (vagy veszel vagy hegesztesz egyet), az ankert (köracélt) bevezeted egy kötődobozba és itt ráteszel egy KS összekötőt, arra egy 10mm2-es vezetéket kötsz saruval, majd ezt (minek után plombát nem bonthatsz) bevezeted oda, ahová a mért vezetéked érkezik. (Ha a mérőórában van a biztosítéktábla, akkor oda). Kikötöd a nullát onnan, ahová be volt kötve és ráteszel a nullára egy fővezetéki sorkapcsot (csak abban az esetben, ha biztosan tudod, hogy az a nulla!!!) majd ebbe bekötöd az alátámasztó földelést, majd innen elmész egy 10-es kékkel nullának és egy 10-es zöldsárgával földnek. Ha van eszed, akkor felteszel egy érintésvédelmi relét és abba érkezel a 10-es nullával, a 10-es földet pedig a földelősínre kötöd. A Fi után a nullával elmész a nulla sínre.

Erős a gyanúm, hogy nincs nullád, azért megy félfordulaton a történet! :D Ha és amennyiben nem közös sorkapocsba kötötted az alátámasztó földelést és a PEN-t (a "nullát"), hanem csak bekötötted a földelősínre úgy, hogy az elosztóban sincs összekötve a nulla és a föld sín, akkor előfordulhat ilyen, de csak abban az esetben, ha a házban felcserélték a földelést és a nullát (tévedésből). Mert ha végiggondolod, akkor az a dugalj, amibe a hajszárítót dugtad, ott ha fel van cserélve a nulla és a föld és nincs most egy sorkapocsban, akkor az ott kvázi "fals nulla", a földelőszondád van bekötve nulla helyett, ezért mehet félfordulaton. DE nehogy összekösd és le van tudva, mert ez így most arra ideális állapot, hogy végignézd az egész házat, hol van fordítva bekötve, és ott fel kell cserélned, ellenkező esetben az érintésvédelmi relét nem fogod tudni beiktatni, mert az folyton le fog oldani terhelés esetén. Nem tudom, hogy ezt megfogod-e tudni magad csinálni, én arra bíztatnálak inkább, hogy tényleg hívj ehhez szakembert, aki rendbe teszi a dolgot, nem lehetetlen feladat, csak időigényes, mert ha csak annyit elcseszel, hogy műszer hiányában nem tudod a nullát beazonosítani, akkor kerülhet tévedésből a földelésre fázis és működik az összes berendezés és örülsz, holott mégis ráz minden és akkor tényleg ottmaradhatsz, úgyhogy állítsd vissza az eredeti állapotot és hívj egy szerelőt!!!

2022. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A nulla az nulla. A fázis +nulla normálisan működik. A sárga zöld foldelo vezeték nincs a nullával összekötve, az külön elvan hozva a kötődobozba és én oda csatlakoztam a szonda végét. Így tesztelve a fázis +föld vezeték elindult a hajszárító, vagy felgyult a 100as égő.
2022. dec. 4. 12:20
 9/19 A kérdező kommentje:
Tehát az érdekelt hogy elég kicsi ellenállás vane ahhoz hogy az áram a föld felé folyón és kigyuljon az égő.
2022. dec. 4. 12:22
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
10ohm alatt kéne lennie, ami ritkán teljesíthető, sokszor kell 2 vagy hosszabb szonda. Vagy csak akkor jó ha nedves a talaj, nyáron meg alig ér valamit.
2022. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!