Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kilakoltatnak saját ingatlanom...

Kilakoltatnak saját ingatlanomból ha az nem szabályos lakhely?

Figyelt kérdés

pl. ha én csóró vagyok és lakást, házat nem tudok venni, de mondjuk vettem vagy örököltem egy garázst, és abban alszok, tehát életvitelszerűen abban élek.


De mivel a nem emberi lakhatásra épített hely, ezért ilyenkor ha rájönnek akkor rendőri erővel vagy jogszabályilag elérik hogy kitegyenek onnan az utcára, mert abban én nem alhatok.


Tehát szó szerint elérik hogy ne élhessek abban?



2022. dec. 6. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Lakhatsz ilyenben, te dolgod, de nyilván lakcímnek nem tudod bejelenteni.
2022. dec. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

# 1


de akkor az hogy van hogy lakcímnek még egy helyrajzi számot is bejelentenek?

2022. dec. 6. 07:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a tiéd, addig nem.

Viszont ha már gyereket akarsz benne nevelni, akkor lehet problémád.

2022. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Külterületi ingatlannak nincs mindig utca házszám címe de attól még az épületre adhatnak ki lakhatási engedélyt.
2022. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
nem te leszel az első aki így él. Csak meg kell nézni a garázs sorokon hányból áll ki kályha füst cső, vagy egyéb kémény szerűség
2022. dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Ameddig nem figyelnek fel rád a környék lakói, hogy a vécévödrödet kültéren öntögeted, a szemetedet megfelelően kezeled, nem okozol tűzveszélyt kiálló fűtéscsővel (5-ös válasz), nem zajongsz, vagy esetleg a garázsod villanyfogyasztása (fűtés, főzés, vízmelegítés, stb) nem a ház közös villanyórájáról megy, amit a lakók fizetnek, addig a fene nem fog törődni vele, hogy te onnan este nem mész el, hanem ott alszol.
2022. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha garázsban alszol, akkor vedd tudomásul, hogy te egy autó vagy! Nem tudsz vele mit csinálni, ez van, és kész.
2022. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Amennyibe manapság a garázsok kerülnek, annyiból már tudsz venni egy zártkerti nyaralót, vagy présházat és emberi módon tudsz létezni.

Ha örökölted a garázst, akkor meg eladod és az árából veszed meg ugyanezt.

2022. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
8nak igaza van. 10 percre a Balatontól autóval egy gyönyörű faluban a pincémért nem adnak többet 2 milliónál. Egy szobás mondjuk. Egy nagyobb 3 4 millió. Még marad is, ha a garázs helyett ilyet vesz
2022. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Zártkertben faházat minden város mellett lehet venni.

Sok esetben már most is folyamatosan lakott kolóniák vannak ezeken a területeken. Részben a szegénység miatt, részben azért mert sokan szeretnének egy kis kertet de családi házra nem telik. Főleg nyugdíjasok költöznek ki megtartva a tömblakást. Általában áram és víz is van. Mondjuk csatorna nincs és az utak maximum murvával vannak leszórva.

2022. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!